رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: فردی که با انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان در فضای مجازی باعث هتک حیثیت و آبروریزی وی شده بود توسط پلیس فتای استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ  سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس با ایجاد پروفایلی در یکی از شبکه های اجتماعی مجازی و درج تصاویر خصوصی و خانوادگی باعث آبروریزی و هتک حیثیت وی شده ، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی های علمی که توسط کارشناسان صورت گرفت، شخص شد فردی وارد حساب کاربری تلگرام شاکی شده و عکس ها و اطلاعات محرمانه ای که وی برای اقوام و دوستان خود ارسال می کرده را از این طریق به سرقت برده است.

رئیس پلیس فتای اصفهان

سرهنگ مرتضوی عنوان داشت:با انجام تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا سرانجام هویت متهم اصلی پرونده شناسایی و وی در عملیاتی طی هماهنگی با مقام قضائی دستگیر شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم که آشنایی قبلی با شاکی داشت در مواجه با مدارک و مستندات این پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را انتقام جویی از شاکی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در پایان اظهار داشت: به شهروندان توصیه می کنیم در نگهداری عکس ها و اطلاعات محرمانه خود نهایت دقت و تلاش را داشته و آنها را روی تلفن همراه،لپ تاپ،فلش مموری و دیگر وسایل قابل حمل ذخیره نکنند، روی فیلم ها و اطلاعات شخصی خود رمزگذاشته و به هیچ وجه عکس ها و فیلم های شخصی و خانوادگی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و مراقب امنیت پروفایل خود در شبکه های اجتماعی باشند و آن را از طریق تنظیمات امنیتی ایمن کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج