آخرین مدرسه کانکسی شهرستان کارون توسط شرکت کشت‌ و صنعت نیشکر فارابی برچیده شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، یک باب مدرسه سه کلاسه حکیم فارابی در روستای خضریات شهرستان کارون به همت شرکت کشت و صنعت حکیم  فارابی و با حضور مدیرعامل شرکت، فرماندار کارون، معاون آموزش و پرورش استان، رئیس آموزش و پرورش شهرستان کارون، خیرین مدرسه ساز و سایر مسوولین استانی افتتاح شد

محمود قدرتی رئیس شرکت کشت و صنعت فارابی، در حاشیه افتتاحیه مدرسه حکیم فارابی و در گفتگو با خبرگزاری موج خوزستان بیان کرد: در ساخت این مدرسه ، کلیه استانداردهای ساختمانی و آموزشی از جمله آسفالت محوطه، سیستم تصفیه آب و سرمایشی و همچنین آبسردکن فراهم شده و شرایط مناسبی برای تحصیل دانش آموزان این روستا ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه ساخت مدرسه در مدت زمان ۶ ماه انجام شده است، بیان کرد: هزینه ساخت مدرسه ۳۵۰میلیون تومان بوده و از تابستان امسال عملیات ساخت آغاز شده و امروز به بهره برداری رسیده است.

کوچ 80 دانش آموز ابتدایی از مدرسه کانکسی در روستای خضریات شهرستان کارون

قدرتی اضافه کرد: فعالیت مدرسه در مقطع پیش‌دبستانی و دوره ابتدایی خواهد بود که حدود ۸۰ دانش آموز در این مقاطع و در این مدرسه تحصیل می کنند.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر حکیم فارابی اظهار کرد: مشارکت در ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه شادگان، بازسازی کامل مدرسه ۶ کلاسه روستای صلاحاویه از توابع دارخوین و ساخت و تجهیز مدرسه سه کلاسه حکیم فارابی روستای خضیریات از جمله اقدامات این شرکت در این زمینه است.

ظرفیت تولیدی کشت و صنعت فارابی یکصد هزار تن در سال

قدرتی با تاکید بر اینکه بیش از ۹۹ درصد نیروهای شرکت کشت و صنعت حکیم فارابی بومی خوزستان و از روستاهای اطراف طرح های نیشکر است، گفت: بی شک خدمات اجتماعی ارائه شده به مناطق پیرامونی و روستاهای اطراف طرح های نیشکر ، تاثیر مستقیمی بر زندگی این کارکنان و نیروها دارد. این شرکت زمینه ساز ارتقای کیفی زندگی مردم ، ایجاد اشتغال و امنیت پایدار در منطقه است.

مزرعه نیشکر

وی در پایان با اشاره به اینکه کار اصلی شرکت توسعه نیشکر حکیم فارابی تولید شکر از مزرعه نیشکر است، عنوان کرد: این شرکت حدود ۱۲هزار مزرعه نیشکر و یک کارخانه تولید شکر با ظرفیت تولید یکصد هزار تن در سال و همچنین تولیدات محصولات غیر نیشکری از جمله کلزا و گندم کشت می کند و در مجموع دارای دو هزار پرسنل به صورت پیمانی و خرید خدمتی است.

گفتنی است؛ پیش از این  مدرسه سه کلاسه دعبل خزاعی در روستای مبارکه سه، دومین مدرسه ساخته شده از سوی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی نیز در روستای خضیریات شهرستان کارون افتتاح می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج