سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان در اولین یادواره شهدای امور تربیتی شهرستان سلسله، گفت: راه پاسداشت فرهنگ شهادت، در گرو صیانت از ارزش‌های اسلامی، صبر، مقاومت، جهاد علمی و فرهنگی و انتقال فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت، به نسل جوان و نوجوان است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، محمدحسین احمدی در این یادواره که با حضور جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی؛ خانواده های معظم شاهد و ایثارگر و فرهنگیان در کانون فرهنگی تربیتی شهید مطهری شهرستان سلسله برگزار شد با اشاره به ورود دشمن در عرصه های  فکری و فرهنگی برای ضربه زدن به نسل جوان و آینده ساز جامعه افزود: ارزش‌های فرهنگی هویت، اصالت و روح یک ملت است و صیانت و حفاظت از این فرهنگ در مدارس  بر عهده معلمان؛ مربیان و معاونین پرورشی است که رسالت عظیمی در تربیت و پرورش نسل آینده ساز برعهده دارند.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا نقش بسیار مهمی در تقویت فرهنگ ایثار و مقاومت دارد و نسل جوان در قالب این یادواره ها  با رشادتها و ایثارگری‌های رزمندگان دوران 8ساله دفاع مقدس و برهه های مختلف انقلاب آشنا می شوند.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان، عزت، اقتدار و صلابت امروز کشور را مرهون و مدیون شهیدان دانست و ادامه داد: ما در قبال شهدا مسئولیم و وظیفه داریم تا آرمان و پیام آنها را هوشمندانه با ابزارهای مختلف فرهنگی و هنری به نسل جوان و نوجوان انتقال دهیم.

محمدحسین احمدی، تصریح کرد: فضای مجازی و شبکه های ارتباطی نوین  عرصه‌ای گسترده ای است که می‌توانیم از آن برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا استفاده کنیم.

باید دانش آموزان را با سیره شهیدان آشنا کرد

احمدی اضافه کرد: باید دانش آموزان را با سیره شهیدان آشنا کرد و آنان را به عنوان الگوهای عملی معرفی کرد تا ارزشهای ناب اسلامی و اخلاق نبوی را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

وی در ادامه بر این نکته تاکید کرد که  شهدای دفاع مقدس راه بصیرت و بیداری جهان اسلام را در عصر حاضر باز کرده‌اند و افزود: شهدا با حرکت ماندگار خود حماسه ای  بزرگ آفریدند و ما باید این رشادت و پایمردی را همواره گرامی بداریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج