معاون فرماندار باوی از برگزاری جشنواره بستنی در پایتخت بستنی ایران (ملاثانی) همزمان با بهار ٩٧خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، عادل عکرش در "جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره بستنی ملاثانی" در سالن اجتماعات فرمانداری باوی، هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی مسافران و میهمانان نوروزی با جاذبه های گردشگری شهرستان باوی دانست و افزود: شهر ملاثانی به شهر بستنی در سطح استان و حتی کشور  معروف است و با توجه به پرتردد بودن مسیر ملاثانی جشنواره بستنی میتواند مهمترین جاذبه گردشگری شهرستان در ایام نوروز  به شمار آید.

عکرش در این جلسه هماهنگی-اجرایی که به ریاست وی برگزار شد و با حضور   شهردار، شورای اسلامی شهر ملاثانی، متولیان اداره میراث فرهنگی و گردشگری، اداره صنعت و معدن و اعضای اتحادیه بستنی فروشان همراه بود، تصریح کرد: معرفی فرهنگ شهرستان مثل آداب، رسوم، مهمان نوازی و رونق اقتصادی شهرستان باوی به مرکزیت ملاثان، شاخص ترین هدف در برپایی این جشنواره مردمی است.

معاون فرماندار باوی افزود: این جشنواره میتواند موجب سرمایه گذاری و اشتغالزایی در حوزه تولید لبنیات و در کنار آن صنایع دستی و سایر محصولات محلی شهرستان گردد.

عکرش اظهار کرد: در شهر ملاثانی بستر مناسبی برای ایجاد برند بستنی ملاثانی فراهم شده است که لازم است این امر با اقدامات موثر  توسط بخش خصوصی و حمایت دستگاه های مربوطه انجام پذیرد.

گفتنی است؛ تولید محصولات بستنی بصورت مسقیم، برگزاری جُنگ های شادی با حضور گروه های فرهنگی و هنری وزین و برتر بومی و مسابقات مختلف ویژه نوجوانان از برنامه های جانبی نخستین جشنواره بستنی ملاثانی خواهد بود.

جشنواره بستنی ملاثانی روز پنجم فروردین ماه ٩٧ با حضور مقامات استانی و شهرستانی، مردم شهرستان باوی و مسافران عزیز، گروه های هنری، اصحاب رسانه و  مشارکت صنف بستنی فروشان از ساعت ۱٧ الی ۱٩ در پارک ورودی شهر ملاثانی برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج