مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: به مناسبت هفته درختکاری و از 15 تا 22 اسفند ماه، 80 هزار اصله نهال رایگان در فرهنگسراهای مناطق و در بین شهروندانی که از طریق کانال تلگرامی و سایت این سازمان ثبت نام کرده اند، توزیع می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، فروغ مرتضایی ن‍ژاد افزود: نهال رایگان از 15 تا 22 اسفند ماه در دو شیفت صبح و بعد از ظهر در فرهنگسراهای مناطق توزیع می شود و شهروندانی که پیش از این ثبت نام کرده اند با مراجعه به این مراکز، می توانند علاوه بر دریافت نهال های خود بروشور آموزشی کاشت و نحوه نگهداری نهال ها را نیز دریافت کنند.

امسال فقط گونه های مقاوم به کم آبی توزیع می شود

وی تأکید کرد: برای حفظ محیط زیست به فرهنگسازی برای مشارکت همگانی در کاشت درخت و حفاظت از آنها نیاز داریم و از این رو، رویکرد و شعار امسال هفته درختکاری، "حفظ درخت، تداوم حیات" تعیین شده و نهال های ارایه شده نیز از 16 گونه مقاوم در برابر کم آبی، آفات و بیماری ها، سازگار و ماندگار در محیط زیست هستند که با هدف اجرای اصول "خشک منظرسازی شهری" به صورت رایگان بین شهروندان توزیع می شود. 

مدیر عامل سازمان پارکها

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت:از امسال هیچ گونه گیاهی با نیاز آبی زیاد در طرح های توسعه ای فضای سبز شهر اصفهان کاشته نخواهد شد و علاوه بر آن از چمن های با مصرف آب کم در طرح های توسعه ای شهر استفاده می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج