معاونت پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش میناب با بیان این که کودکان امروز ما مدیران فردای همین مملکت هستنداظهار کرد: پس با مشارکت هرچه بیشتر کودکان در برنامه های محیط زیستی در اشاعه و ترویج فرهنگ محیط زیست کشور کوشا باشیم.

امیر مهدی حسینی معاونت پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار موج  با اشاره به کودکان امروز ما مدیران فردای همین مملکت هستند گفت:این برنامه ها چه به صورت فراگیر و چه خانوادگی برای داشتن یک زندگی اجتماعی بسیار لازم است.

وی افزود:براساس سومین ساحت تربیتی سند تحول بنیادین آموزش وپرورش که ساحت تربیتی زیستی می باشدلازم دانستیم باتوجه به آموزش اثر بخش به دانش آموزان و ودرس18 پایه ششم ابتدای این کار را به صورت عملی در کنار ساحل انجام دهیم.

پاکسازی-ساحل--از-زباله-دانش-آموز-

معاونت پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش میناب اظهار کرد:طبق اصل پنجاهم قانون اساسی همه در برابر حفظ محیط زیست مسئولند، پس این مسئولیت پذیری برای جامعه هدف می بایست از همین الان ترسیم شود تا در آینده اهمیت و درک صحیح حفظ محیط زیست برای آنها پررنگ شود.

وی تاکید کرد:ما این کار را به امید اینکه این فرهنگ در مردم ایجاد شود که زباله‌های خود را در طبیعت باقی نگذارند انجام می‌دهیم چرا که در طبیعت کسی برای جمع‌آوری زباله وجود ندارد و زباله در ساحل باقی مانده و موجب آسیب طبیعت خواهد شد.

معاونت پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش تصریح کرد:این برنامه باهدف توجه به محیط زیست دریایی و حفظ آن،مشارکت اولیا ودانش آموزان در حفاظت از دریا و پاکساری ساحل از زباله ها و آلودگی ها عنوان کرد.

مشارکت 120 دانش آموز در طرح پاکسازی ساحل بندرکلاهی

وی اضافه کرد:120نفرازدانش اموزان بندر کلاهی درطرح پاکسازی ساحل شرکت خواهند کرد .

حسینی در پایان با تأکید بر اهمیت کنترل تولید زباله توصیه کرد که از نایلون‌ها کمتر استفاده و به جای آنها بیشتر از کیسه‌های پارچه‌ای‌ استفاده گردد.

بندر کلاهی درفاصله 35کیلومتری شهرستان میناب از توابع بخش بنذرک قراردارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج