مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: قطعاتی از لاشه هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج پیدا شد که کارشناسان در حال بررسی هستند که آیا این جعبه سیاه هواپیما در این قطعات هست یا خیر.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، در چهاردهمین روز از عملیات جست‌وجو و انتقال اجساد جانباختگان، قطعاتی از لاشه هواپیمای ATR شرکت آسمان و همچنین بخش‌های از پیکرهای جانباختگان این هواپیما پیدا شد.

سید امان‌الله جهانبین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با موج با بیان اینکه دو تیم امدادی صبح امروز به محل حادثه اعزام شدند، اظهار کرد: قطعاتی از لاشه هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج پیدا شد که کارشناسان در حال بررسی هستند که آیا این جعبه سیاه هواپیما در این قطعات هست یا خیر.

جهانبین اضافه کرد: تجهیزات لازم برای ماندن اعضا و کوهنوردان در شب مهیا است و تلاش می‌کنیم با توجه به مساعد بودن هوا از حداکثر زمان برای انتقال اجساد استفاده کنیم.

وی افزود: شناسایی و انتقال اجساد مسافران هواپیمای ATR از سر گرفته شد.

جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور نیز در این رابطه اظهار کرد: برخی قطعات هواپیمای ای. تی. آر در ارتفاعات دنا توسط کوهنوردان و تکاوران ارتش پیدا شده که هم اکنون در حال انتقال به پایین است و احتمال دارد جعبه سیاه هواپیما نیز به همراه این محموله باشد.

 

وی گفت: تا زمان مشاهده قطعه یا عکس آن، خبر پیدا شدن جعبه سیاه را نمی توانیم تائید کنیم.

جعفرزاده افزود: درخواست کردیم در اولین فرصت از قطعات عکس بگیرند عکس را که مشاهده کنیم، می گوییم جعبه سیاه هست یا نیست.

هواپیما

جعبه سیاه هواپیمای ATR تحویل دادستان دنا شد

حجت الاسلام مزارعی رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد نیز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: پیکر تعدادی از جانباختگان سانحه هواپیمایی تهران-یاسوج شناسایی شده است که مشخصات آنها متعاقبا اعلام خواهد شد.

مزارعی افزود: جعبه سیاه هواپیما در اختیار دادستان شهرستان دنا قرار داده شد تا اقدامات قانونی در خصوص موضوع به عمل آید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج