سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به شرکت 31 هزارو 670 دانش آموز در سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری، گفت: رویکرد این دوره از مسابقات در سال تحصیلی جاری، مهارت آموزی است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، احمدعلی موسوی نیا در بازدید از مرحله شهرستانی سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری آموزشگاه‌های لرستان که در کانون فرهنگی تربیتی آزادگان ناحیه یک خرم آباد برگزار شد، گفت: در این مسابقات مسیر حرکت دانش آموزان به سمت کارآفرینی و اشتغال است و تلاش می شود تا با استفاده از ظرفیت های موجود، دانش آموز لرستانی به سمت مهارت آموزی و فعالیت‌های هنری که قابلیت عرضه را داشته باشد، هدایت شود.

وی در ادامه تاکید کرد: مسابقات فرهنگی و هنری در قالب ۷۲ رشته و گرایش برگزار می شود و دانش آموزان در مرحله آموزشگاه می توانند همزمان در چند رشته ثبت نام کنند اما در مراحل بعدی، تنها در یک رشته می توانند شرکت کنند.

موسوی نیا هدف از برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزی را شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان برشمرد و افزود: هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، ادبی و پژوهشی، رسانه، فضای مجازی و کتابخوانی از جمله رشته های اصلی مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزی است.

وی، تصریح کرد: هنر یکی از مقوله های جدی فرهنگی هر جامعه ای است و طبیعی است که وقتی این فعالیت معنوی انسان امکان رشد پیدا کند  در غنا بخشیدن به فرهنگ اجتماعی کاربردی عظیم خواهد داشت.

سید احمدعلی موسوی نیا ادامه داد: هنر در فرایند خلاقیت هنری، شخصیت را پرورش داده و آنچه را به زبان نمی آید بیان می کند زیرا هنر وسیله بیان خویشتن است و به عنوان صمیمانه ترین زبان احساسات محسوب می شود.

گفتنی است در این بازدید، سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان، رئیس اداره فرهنگی و هنری، مدیر و معاون پرورشی و جمعی از کارکنان ستادی آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد نیز حضور داشتند و از کارگاه‌های مختلف مسابقات بازدید به عمل آوردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج