شهردار اصفهان در نشست شهرداران کلان شهرها گفت: باید راهکارهای وصول مطالبات شهرداری ها از دولت، سازمان شهرداری ها و وزارت کشور بررسی شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، قدرت الله نوروزی با بیان این که در نشست شهرداران کلان شهرها باید راهکارهای وصول مطالبات شهرداری ها از دولت، سازمان شهرداری ها و وزارت کشور بررسی شود، ادامه داد: در شرایط فعلی درآمد حاصل از جرایم راهنمایی و رانندگی بر اساس میزان جمعیت استان اختصاص می یابد در حالی که ممکن است برخی شهرها این منبع درآمدی را نداشته باشند که باید در این زمینه چاره ای بیندیشیم.

شفاف سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات، لازمه کاهش فساد در همه شهرداری ها است

شهردار اصفهان با اشاره به قانون شفاف سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: در دوره جدید شهرداری ها، اصفهان اولین شهری است که این قانون را به اجرا در آورده تا با اجرای آن علاوه بر جلب اعتماد مردمی شاهد کاهش فساد در سیستم باشیم و این قانونی است که باید در همه شهرداری ها اجرا شود.

قدرت الله نوروزی با اشاره به تصویب طرح  انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات  افزود: با این اقدام در زمینه قراردادها نیز می توان شفاف تر عمل کرد.

شهرداران کلانشهرها

وی با بیان این که در دوره مدیریت جدید شهری کشور این سومین نشست شهرداران کلان شهرها است که بعد از تهران و مشهد در اصفهان برگزار می شود، بر تعامل بین کلان شهرها به منظور دستیابی به دستاوردهای مهم تأکید و بیان کرد: با تعامل بین کلان شهرها می توان شاهد سرمایه گذاری، دریافت فاینانس و تسهیلات بانکی بود.

شهردار اصفهان با بیان این که در نشست شهرداران کلان شهرها باید راهکارهای وصول مطالبات شهرداری ها از دولت، سازمان شهرداری ها و وزارت کشور بررسی شود، گفت: در شرایط فعلی درآمد حاصل از جرایم راهنمایی و رانندگی بر اساس میزان جمعیت استان اختصاص می یابد در حالی که ممکن است برخی شهرها این منبع درآمدی را نداشته باشند که باید در این زمینه چاره ای بیندیشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج