عصر امروز چهارشنبه، با حضور مستقیم وزیر نیرو و حضور ویدیو کنفرانسی دکتر روحانی پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر رودان(فاز اول طرح فاضلاب) به نمایندگی از پروژه های صنعت آب و فاضلاب استان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، امین قصمی در خصوص جزییات افتتاح تصفیه خانه فاضلاب رودان توسط رئیس جمهور از طریق ویدیو کنفرانس گفت: فاز اول طرح فاضلاب رودان شامل تصفیه خانه، خط انتقال به طول 7/3 کیلومتر و شبکه اصلی و فرعی به طول 8/30 کیلومتر بهره برداری شد.

مدیرعامل آبفای هرمزگان افزود: ظرفیت فاز اول تصفیه خانه فاضلاب رودان 7 هزار و 258 متر مکعب در شبانه روز و روش تصفیه آن لجن فعال با راکتور کاروسل است.

وی بیان کرد: حجم پساب تولیدی تصفیه خانه 84 لیتر بر ثانیه و اعتبار هزینه شده این طرح 300 میلیارد ریال است.

به گفته قصمی؛ تعداد انشعابات نصب شده فاضلاب تاکنون 1260 فقره می باشد و جمعیت تحت پوشش طرح جمع آوری فاضلاب رودان در سال مبدا 32940 نفر و در سال مقصد 52200 نفر است.

آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب از آبشیرین کن غرب به مخازن شهر بندرعباس

همچنین با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور، عملیات اجرایی طرح انتقال آب از آبشیرین کن یکصد هزار مترمکعبی بندرعباس تا مخازن مرکزی داماهی این شهر نیز آغاز شد.

مدیرعامل آبفای هرمزگان در این رابطه گفت: این طرح به طول 33 کیلومتر با لوله های فولادی به قطر 1200 میلیمتر و حجم ریالی یک هزار میلیارد ریال اجرا می شود.

به گفته وی؛ این طرح در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز طی دو سال تکمیل و با ظرفیت یک هزار و 157 لیتر بر ثانیه به بهره برداری می رسد.

قصمی افزود: طرح حاضر با هدف ایجاد تاسیسات لازم جهت انتقال آب تولیدی آبشیرین کن بندرعباس به مخازن داماهی این شهر و تامین کمبود آب شهر بندرعباس و مناطق غربی شامل شهرها و روستاهای غرب بندرعباس اجرایی شده است.

مدیرعامل آبفای استان فرسوده بودن خطوط آبرسانی موجود و بالا بودن آمار حوادث روی آن و برنامه ریزی به منظور رفع کمبود آب به میزان 1300 لیتر در ثانیه (با توجه به اینکه منابع شرق قابلیت تأمین این مقدار را در افق طرح ندارند) را از جمله دلایل ضرورت تسریع در اجرای این طرح بیان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج