عضوشورای فرهنگی اقلیم کردستان گفت:: دشمنان با انواع توطئه ها به دنبال ایجاد تفرقه در کشورهای اسلامی هستند تا آنان را مشغول مشکلات داخلی کنند و از مباحث وحدت آفرین بین امت اسلامی دور شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، صباح برزنجی اظهار داشت: تضارب آرا وتفاوت های قومی ومذهبی همدیگررا محترم بشماریم.

عضوشورای فرهنگی اقلیم کردستان ظهر امروز در پنل تخصصی همایش بین المللی نقش علما و روحانیون در وحدت امت اسلامی اظهار کرد: صحبت کردن از وحدت بین امت اسلامی امری دامنه دار و بدون انتهاست و امیدواریم همه پیروان مذاهب اسلامی در قالب یک طرح مشترک به دنبال عملی کردن مبانی وحدت بخش باشند.
وی افزود: وحدت فکری، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید در بین امت اسلامی تقویت و نهادینه شود و فرهنگ وحدت شکل گیرد.

رئیس اوقاف اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: باید بر اشتراکات تاکید کنیم و از تعصبات پرهیز نماییم و برای تضارب آرا و تفاوت های قومی و مذهبی همدیگر احترام قائل باشیم.

برزنجی افزود: دشمنان با انواع توطئه ها به دنبال ایجاد تفرقه در کشورهای اسلامی هستند تا آنان را مشغول مشکلات داخلی کنند و از مباحث وحدت آفرین بین امت اسلامی دور شوند.

وی خاطرنشان کرد: دلیل اصلی هجمه جبهه استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران نیز تلاش های قابل تحسین این کشور برای ایجاد انسجام و وحدت در بین امت اسلامی است که به مذاق دشمنان خوش نیامده و با انواع تحریم ها و توطئه ها به دنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران هستند.

تلاش های جمهوری اسلامی ایران درجهت تقویت پایه های وحدت

این عالم دینی اهل سنت کشور عراق در بخشی دیگر از سخنان خود از تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای تقویت پایه های وحدت در بین امت اسلامی تقدیر کرد و گفت: امیدواریم این همایش و سایر نشست های تخصصی بین علمای دینی کشورهای اسلامی به راهکاری عملی و برنامه راهی برای تقویت پایه های وحدت منجر شود.

برزنجی افزود: امت اسلامی با یک و نیم میلیارد نَفَر جمعیت و ٥٠ کشور اسلامی به قرآن و سنت باور دارند اما قرآن و سنت را برنامه خود قرار نداده اند و همین امر موجب بروز مشکلات متعدد فرهنگی، امنیتی و اجتماعی در کشورهای اسلامی شده و مسیر را برای توطئه افکنی دشمنان هموار کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مبانی اسلام راستین به جهانیان معرفی شود بدون شک شاهد عالم گیر شدن اسلام خواهیم بود چون فتح اسلامی از طریق معرفت می باشد اما دشمنان برای جلوگیری از تحقق این امر اقدام به تشکیل گروه های تکفیری و تندرو همانند داعش و القاعده کردند تا چهره اسلام راستین را از دید جهانیان مخدوش کنند.

برزنجی اظهار کرد: نقش علما و روحانیون در مقابل توطئه هویتی و فرهنگی دشمنان بسیار ویژه است و انتظار می رود با روشنگری های خویش علاوه بر آگاهی بخشی داخلی به نشر ارزش های اسلام راستین در جهان همت گمارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج