به همت دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نخستین جشنواره کاشت گیاهان دارویی، 16 اسفند ماه سال جاری در دانشکده داروسازی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان،  در راستای اهداف بسته توسعه دانش گیاهان دارویی در حوزه سلامت، نخستین جشنواره کاشت گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حمایت ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، معاونت آموزشی دانشگاه و با همکاری گروه فارماکوگنوزی دانشکده داروسازی ساعت 10 صبح روز چهارشنبه، 16 اسفند 1396 در محل باغ گیاهان دارویی دانشکده برگزار خواهد شد. در این جشنواره بیش از یکصد گونه از گیاهان دارویی به شکل نهال و بذر کاشته خواهد شد.

عملیات اجرایی فاز یک باغ گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مساحتی به وسعت یک هکتار از اردیبهشت ماه سال 1395 آغاز شده است.

ایجاد یک موزه زنده از نمونه های ارزشمند گیاهان دارویی

رویکرد اصلی در احداث این باغ ایجاد یک موزه زنده از نمونه های ارزشمند گیاهان دارویی استان با اهداف آموزشی، تحقیقاتی و علمی می باشد. از جمله کاربرد های مهم احداث باغ گیاهان دارویی می توان بهنقش مهم در زمینه های مختلف تحقیقاتی گیاهان دارویی، آموزش عمومی و تخصصی و آشنا کردن مردم به اهمیت گیاهان دارویی و لزوم حفاظت از آنها اشاره کرد.

در باغ گیاهان دارویی امکانات لازم برای مطالعه و تحقیق درباره تنوع زیستی گیاهان دارویی بومی استان گیلان و حفاظت از آنها فراهم می ‌باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج