عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت های شهرداری در حوزه فضای سبز را مثبت ارزیابی کرد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در گفت و گو با خبرنگار موج مشهد گفت: شهرداری مشهد باوجود تمام تنگناها، معضلات و مشکلات در حوزه کاشت، داشت، نگه داری و گسترش فضای سبز مثبت عمل کرده است.

محمدحسین ودیعی افزود: گام موثر بعدی که شهرداری مشهد در حوزه فضای سبز لازم است بردارد تقویت فرهنگ ساری در زمینه درخت کاری و حفاظت از محیط زیست است که متاسفانه در این زمینه ما شاهد رفتارها و ضعف هایی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: مردم عزیز و همشهریان گرامی ما باید به این باور برسند که درختان جزئی از زندگی آن ها هستند که لازم است که جهت حفظ، رشد و نگه داری آن ها تلاش کنند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، ‌سرمایه گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد در ادامه گفت: همه ما قبول داریم که امروزه ریه های مردم به شدت آزرده از آلودگی های فراوان شهرهای بزرگ است و یکی از راه کارهای ترمیم و التیام این درد و این رنج عظیم کاشتن درختان و گیاهان سبز است.
درختکاری

ودیعی افزود: هر درختی که ما می کاریم به ریه های خودمان کمک می کند و اینگونه نیست حاصل کار را خودمان نچشیم و منافع آن برای دیگران باشد؛ هرچند که درختان برای همه دارای منافع هستند.

منتخب مردم مشهد در شورای شهر پنجم خاطر نشان کرد: به نظر می رسد دو گام اساسی در ترویج فضای سبز شهری لازم است برداشته شود که اولین گام را می توان در حفظ و نگه داری درختان موجود و آبیاری، رسیدگی و مراقب از آن ها دانست.

وی گفت: دومین گام ضروری کاشت درختان جدید و حفاظت از آن ها در به ثمر رسیدن است که نه تنها مدیریت شهری بلکه تمام نهادها باید در راستای آن گام بردارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج