عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد خواستار بکارگیری سیاست های تشویقی از سوی شهرداری جهت ترویج درختکاری شد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در گفت وگو با خبرنگار موج مشهد، گفت: شهرداری برای تشویق مردم به درختکاری باید سیاست های تشویقی را در پیش گیرد.

حمیدرضا موحدی‌زاده تصریح کرد: بشر ذاتا اگر از کاری فایده ای بتواند به دست بیاورد در راستای انجام آن قدم خواهد برداشت لذا لازم است در حوزه درختکاری نیز سیاست های تشویقی و بسته های فرهنگی پیش بینی شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر شهروندان بدانند که در ازای کاشت یک یا چند درخت در حیاط خانه یا در مقابل در منزل شان؛ شامل بخشودگی و یا کسر عوارض خواهند شد، قطعا این کار را انجام می دهند و رویه فضای سبز شهری تغییر خواهد کرد.
درختکاری

دیگر نهادها دست در دست شهرداری بگذارند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد در ادامه گفت: نسل جوان و بخصوص فرزندان ما نیاز به فرهنگ سازی، آموزش و آگاه سازی در حوزه پرورش و نگه داری درختان و فضای سبز دارند که لازم است در این زمینه تمامی نهادها مشارکت داشته باشند.

موحدی زاده افزود: محیط زیست، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و دیگر سازمان ها باید در این زمینه دست در دست شهرداری بگذارند و به کمک این نهاد در راستای ترویج فرهنگ درختکاری بیایند.

وی با تاکید بر همکاری تمامی نهادها در حوزه درختکاری؛ گفت: مردم باید حس کنند که در زمینه درختکاری یک عزم و بسیجی عمومی در بین مسئولان وجود دارد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خاطر نشان کرد: عزم و اراده شهرداری مشهد در حوزه گسترش فضای سبز قابل تقدیر است و با این پشتکار می توان به آینده فضای سبز شهر مشهد امیدوار بود.

یک حرکت هنرمندانه

موحدی زاده در بخش دیگری از گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به سنت نیکوی درختکاری در این ایام گفت: هرساله سنتی نیکو در این هفته شکل می گیرد که براساس آن مردم تشویق به کاشت درختان و یک حرکت هنرمندانه در خانه ها، خیابان ها و محله ها می شوند.

وی افزود: درخت یک خلقت است که شادابی و زیبایی برای شهرها و شهروندان به ارمغان می آورد و معضل این روزهای شهرها را که آلودگی است تا حدود زیادی برطرف می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای شهر مشهد در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با ترویج فرهنگ درختکاری در بین مردم و مسئولان شاهد زیبایی دوباره شهر و سرسبزی آن باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج