شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآنی همزمان با سراسر کشور دهم تا هجدهم اسفند در استان اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در جمع اصحاب رسانه گفت: شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآنی در اصفهان به عنوان بزرگترین رویداد قرآنی کشور به همت وزارت ارشاد، سازمان اوقاف و موسسات قرآنی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی بیان داشت: مهم‌ترین هدف برگزاری این آزمون تقویت وحدت و انسجام برنامه‌های قرآنی ادارات، سنجش کمی و کیفی آموزش قرآنی موسسات خصوصی کشور ، ایجاد انگیزه برای جوانان و نوجوانان برای حفظ و یادگیری قرآن، به روز رسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی کشور در رشته‌های مختلف آموزش قرآن و عترت، شناسایی و معرفی نخبگان و آموزش قرآن است.

وی افزود: شرکت کنندگان در این دوره در ۳۲۴ رشته شامل حفظ سوره های واقعه و ملک، ترجمه و مفاهیم قرآن در سطح یک و دو، مفاهیم صحیفه سجادیه و خطبه فدکیه، انس با قرآن به صورت الکترونیکی، درک معنا و تدبر در قرآن به صورت الکترونیکی به رقابت می پردازند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در خصوص تعداد شرکت‌کنندگان نسبت به سال گذشته عنوان کرد: سال‌های قبل به صورت مجزا و چند بار در سال برگزار می‌شد اما بالاترین عدد ۲۳ هزار نفر بود که امسال با تجمیع مسابقات ۶ هزار نفر بیشتر ثبت‌نام کرده‌اند.

سهم استان اصفهان از تربیت ۱۰ میلیون حافظ مشخص شود

حجت‌الاسلام انصاری با بیان اینکه در کل کشو ۲۴۱ هزار و ۲۱۱ نفر در این دوره از آزمون شرکت کرده‌اند، افزود: استان اصفهان پس از تهران دارای سهم بالای شرکت‌کنندگان است.

مدیر کل ارشاد اصفهان

وی با بیان اینکه بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب باید تا سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۰ میلیون حافظ در کشور تربیت کنیم، بیان کرد: باید سهم هر استان و به ویژه اصفهان از این تعداد مشخص شود تا بتوان هدف‌گذاری بهتری را در این زمینه داشته باشیم.

 شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآنی همزمان با سراسر کشور دهم تا هجدهم اسفند در استان اصفهان برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج