با برآورد 86 میلیون مترمکعبی بارش‌های اخیر دو سد کرمانشاه بانام‌های تنگ حمام و زاگرس در آستانه سرریز هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه با برآورد 86 میلیون مترمکعبی بارش‌های اخیر برای هشت سد کرمانشاه  که در دست بهره‌برداری هستند، دو سد زاگرس و تنگ حمام هم در آستانه سرریز هستند.

بارندگی‌های خوب هفته گذشته در استان کرمانشاه، حدود 86 میلیون مترمکعب آورد برای هشت سد کرمانشاه به همراه داشت و به‌علاوه ذخیره سدهای استان با احتساب این میزان آورد حدود 744 میلیون مترمکعب معادل 89 درصد ظرفیت سدهای استان از شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه اعلام شد.

بر پایه این گزارش، سد سلیمان شاه که مخزن 48 میلیون مترمکعبی دارد نیز به دلیل بارندگی‌های اخیر کرمانشاه سرریز شده و دو سد زاگرس و تنگ حمام نیز در آستانه سرریز هستند.

رشد 29 درصدی بارش های کرمانشاه در مقایسه با سال گذشته

رشد 29 درصدی بارش های کرمانشاه در مقایسه با سال گذشته

سد گاوشان که یکی از بزرگ‌ترین سدهای استان و از منابع مهم تأمین آب شرب است نیز وضعیت ذخیره خوبی دارد و با تداوم بارش‌ها ذخیره سایر سدهای استان نیز افزایش پیداکرده و آورد سامانه بارشی فعلی نیز ظرف چند روز آینده برای چند سد کرمانشاه مشخص خواهد شد.

گفتنی است که میانگین بارش‌های کرمانشاه از ابتدای سال آبی جاری تا امروز پنجم اسفند را 276 میلی‌متر رسیده  که نسبت به سال گذشته 29.5 درصد رشد و نسبت به میانگین بلندمدت 6.2 درصد کاهش داشته است و علاوه برین بارش‌های مداوم رحمت الهی سبب سرریز شدن چند سد کرمانشاه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج