امام‌جمعه موقت بیرجند با اشاره به حادثه خیابان پاسداران تهران و شهادت سه نفر از نیروهای انتظامی و یک نفر از بسیجیان گفت: خواهش ما از مسئولان این است که همراه با تدبیر و قدرت اجازه ندهند که اخلال‌گران این‌گونه اغتشاش ایجاد کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام محمد مختاری امام‌جمعه موقت بیرجند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفه بیرجند اظهار کرد: فلسفه دین و بعثت انبیاء حل معماهای زندگی بشر است.

امام‌جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه بشر آسیب‌پذیر و ضعیف است، بیان کرد: درعین‌حال روح انسان به‌گونه‌ای خلق‌شده است که در دنیا جز با وصل شدن به مطلق خوبی‌ها به آرامش و آسایش حقیقی نمی‌رسد.

مختاری ادامه داد: بر اساس آیات قرآن کریم انسان دارای فقر ذاتی در برابر خداوند است که هر چه از مادیات و ثروت نیز به دست آورد این فقر ذاتی رفع نمی‌شود.

وی افزود: شادی،امید و عزت واقعی جز با تمسک به معارف اسلامی و ایمان به دست نمی‌آید چراکه در غیر این صورت به بن‌بست خواهیم رسید.

امام‌ جمعه موقت بیرجند با اشاره به حادثه خیابان پاسداران تهران و شهادت سه نفر از نیروهای انتظامی و یک نفر از بسیجیان گفت: خواهش ما از مسئولان این است که همراه با تدبیر و قدرت اجازه ندهند که اخلال‌گران این‌گونه اغتشاش ایجاد کنند.

مختاری اظهار کرد: نیروی انتظامی خراسان جنوبی نیز با اخلال‌‎گران در امنیت اخلاقی و فرهنگی به‌درستی و مقتدرانه برخورد می‌کند که جای تشکر و قدردانی دارد.

وی با بیان ضرورت مرور آرمان‌های انقلاب اسلامی و چرایی حرکت مردم در سال ۵٧ بیان کرد: انقلاب تنها تغییر و از بین رفتن یک سلسله پادشاهی نبود بلکه مهم تغییر ریل حرکت جامعه به سمت ارزش‌های اسلامی است.

انقلابی‌گری با دوری از اشرافیت معنا می‌شود

امام‌جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه انقلابی‌گری در دوری از اشرافیت، ارتباط نزدیک با مردم و حفاظت از بیت‌المال معنا می‌شود، ادامه داد: لازم است نعمت‌های نشأت گرفته از انقلاب را ببینیم تا دچار ناامیدی و ناشکری نشویم.

مختاری بیان کرد: اگر بخواهیم به تحلیل درستی از شرایط کشور برسیم باید مشکلات و نعمت‌ها را در کنار یکدیگر ببینیم و انتظاراتمان از دولتمردان منطقی و معقول باشد.

وی ادامه داد: شرایط جمهوری اسلامی نسبت به دوران طاغوت و در مقایسه با بسیاری از کشورهای همسایه در وضعیت به‌مراتب بهتری است.

امام‌جمعه موقت بیرجند افزود: ارزش‌های حاکم بر ایران در دوران طاغوت مادی‌گرایی و حرکت به سمت لیبرالیسم و غرب‌گرایی بود و شهدا ریل حرکت جامعه را تغییر دادند.

مختاری یادآور شد: کشور ما در شرایط تحریم اقتصادی است که این مهم حرکت جهادی مدیران و مسئولان را می‌طلبد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج