رئیس هیئت نجات غریق خوزستان گفت: وزارت نیرو هیچ برنامه ریزی برای ساماندهی رودخانه های خوزستان و کاهش آمار غرق شدگان نداشته است. آنها فقط در حد حرف و حدیث سخن گفته و هیچ برنامه عملیاتی انجام نداده اند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان حرحاجیان سعیدی در حاشیه سفر وزیر ورزش به خوزستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آموزش و نظارت بر استخرها و اماکن آبی از جمله وظایف این هیئت است و خوشبختانه مقام برتر کشور را طی دو سال اخیر داشتیم.

وی گفت: در خوزستان 110 استخر فعال داریم ولی متأسفانه در برخی از شهرهای محروم حتی یک استخر نداریم.

حاجیان سعیدی با اشاره به اینکه یک هزار و 800 نفر منجی نجات غریق در خوزستان داریم، بیان کرد: روزانه بر تعداد مغروقین در خوزستان افزوده می شود و این امر هم به ساماندهی نداشتن در رودخانه های استان است.

وی گفت: با توجه به کانال های آبی بدون متولی و رودخانه های بسیار در خوزستان تعداد مغروقین افزایش پیدا می کند.

رئیس هیئت نجات غریق خوزستان گفت: مردم خوزستان در گرمای بالا با فقر مفرط مجبور به استفاده سنتی از رودخانه ها و کانال های آبی برای شنا هستند.

وی بیان داشت: وزارت نیرو هیچ برنامه ریزی برای ساماندهی رودخانه های خوزستان و کاهش این آمار غرق شدگان نداشته است؛ آنها فقط در حد حرف و حدیث سخن گفته و هیچ برنامه عملیاتی انجام نداده اند.

ساماندهی سواحل در وزارت کشور فقط برای خط شمال است

حاجیان ادامه داد: ساماندهی سواحل در وزارت کشور در حال انجام است ولی برنامه های آنها فقط برای خط شمال است و متأسفانه خوزستان در زمینه مغروقان در جایگاه اول کشور را دارد.

وی خاطر نشان کرد: تقاضا داریم تا یک استخر اختصاصی را برای هیئت نجات غریق معین کنند تا بتوانیم منجیان نجات غریق بیشتری در خوزستان آموزش دهیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج