مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: تعطیلی مدارس استان تا پایان سال جاری به منظور جبران عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان به خاطر پدیده گرد و غبار لغو می شود.

به گزارش خبرگزرای موج خوزستان، محمد تقی زاده با بیان اینکه تحصیل دانش آموزان خوزستان به موجب تعطیل شدن مدارس به علت وقوع پدیده گرد و غبار دچار اختلال و افت شده اظهار داشت: برای جبران این عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان خوزستانی برنامه ریزی شده که تعطیلی مدارس تا پایان سال تحصیلی جاری در روزهای پنجشنبه لغو شود.

وی عنوان کرد: در این برنامه از معلمانی که علاقمند و متمایل به برگزاری کلاس درسی در این روز هستند استفاده می شود.

تقی زاده با بیان اینکه این برنامه در تمام مقاطع تحصیلی و برای جبران عقب ماندگی دانش آموزان در دروس پایه اجرا می گردد بیان داشت: در حال بررسی برای تعیین راهکار و ابزارهای تشویقی، اعطای امتیاز یا جبران زحمت همکاران برگزار کننده کلاس ها هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان جمعیت دانش آموزی را یک چهارم جمعیت استان را عنوان کرد و افزود: امسال در حدود 10 روز از تحصیل دانش آموزان خوزستانی تنها به دلیل بروز پدیده گرد و غبار تعطیل اعلام شد، از این رو از تمام دستگاه ها، استانداری و صداو سیما می خواهیم که برای فراهم سازی بستری به منظور جبران عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان همکاری نمایند.

وی افزود: به دلیل تعطیلی مدارس بر اثر پدیده گرد و غبار دوران تحصیل دانش آموزان خوزستانی در مجموع یک دوره تحصیلی، 2 سال کم تر از دانش آموزان سایر استان ها است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج