معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شناسایی ۱۵۰ بیمار اوتیسمی در گیلان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علی داودی، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در انجمن اوتیسم گیلان، با خانواده های بیماران اوتیسمی و اعضای هیئت مدیره انجمن اوتیسم دیدار کرد.

داودی در این نشست گفت: تعداد بیماران اوتیسمی موجود در استان گیلان، بیش از مواردی است که تاکنون شناسایی شده اند.

 وی از اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای شناسایی و درمان این بیماران خبر داد و افزود: خانواده های که دارای فرزند اوتیسمی هستند برای نگهداری آنها با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند که دانشگاه علوم پزشکی می تواند در زمینه آموزش و درمان به آنها کمک نماید.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از انجمن اوتیسم گیلان خواست تا برای آموزش خانواده های کودکان اوتیسمی در برنامه های آموزشی سلامت محور سرای محلات رشت که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری رشت بر گزار می شود ، شرکت کنند.

بیماران اوتیسمی در گیلان

 آمادگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای کمک به درمان بیماران اوتیسمی در استان

داودی به خانواده های بیماران اوتیسمی گفت: تمامی مراکز بهداشتی درمانی استان گیلان آمادگی دارند تا با توجه شرایط کودکان اوتیسمی زمان انتظار ارایه خدمات به آنان را به حداقل برسانند.

در ادامه هر یک از خانواده های کودکان اوتیسمی به بیان مشکلات خود پرداختند و راهکارهای عملی جهت حل مشکلات آنان مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این دیدار مدیر عامل مجمع خیرین سلامت و کارشناسان حوزه سازمان های مردم نهاد معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز حضور داشتند.

گفتنی است؛ اوتیسم یا در خود ماندگی نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیر طبیعی مشخص می شود. 

 این اختلال که در پسران شایع‌تر از دختران است با علائمی نظیر رفتارهای تکراری، بی توجهی، نداشتن واکنش مناسب به محرک‌های بیرونی و به طور کلی اختلال در ارتباط تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند. 

علّت اصلی این بیماری اوتیسم ناشناخته بوده و باعث اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی می‌شود.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج