با حکم باب‌اله زارع، رئیس هیات تیراندزای استان گیلان «حجت حاجی‌پور» به مدت یکسال به عنوان سرپرست هیات تیراندازی شهرستان آستانه اشرفیه منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علیزاده، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آستانه اشرفیه در مراسم معارفه سرپرست هیات تیراندازی این شهرستان، ضمن عرض خیرمقدم و تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه(س)، اظهار کرد: حضور رئیس هیات تیراندازی استان و انجام مراسم معارفه در فرمانداری شهرستان، بیانگر افق‌های روشن این رشته ورزشی در سطح شهرستان آستانه اشرفیه است.

وی افزود: در حال حاضر شهرستان آستانه اشرفیه در رشته کاراته قهرمان جهانی دارد و همچنین در رشته تیروکمان مربی تیم ملی داریم.

علیزاده با بیان اینکه رشته تیراندازی بسیار مورد توجه نوجوانان و جوانان قرار دارد، افزود: مکانی هم برای راه اندازی سالن تیراندازی پیش بینی شده است که امیدواریم با مشارکت مسئولین شهرستان و هیات تیراندازی استان نتیجه خوبی در راستای تاسیس سالن تیراندازی حاصل شود.

 زارع ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه(س)، اظهار کرد: تردید ندارم علی رغم اینکه روسای ادارات ورزش در شهرستان‌ها دغدغه توسعه همه جانبه رشته‌های ورزشی را دارند، اما برخی رشته‌ها نظیر شنا، سوارکاری و تیراندازی که مورد تاکید دین اسلام هم است مورد کم توجهی قرار گرفتند.

رئیس هیات تیراندازی استان گیلان با بیان اینکه با توجه به استعدادهای وزرشی موجود انتظار داریم شهرستان آستانه اشرفیه در رشته تیراندازی قهرمان ملی و بین‌المللی داشته باشد، افزود: قطعا احداث سالن تیراندازی در شهرستان آستانه اشرفیه می‌تواند باعث ظهور استعدادهای نوجوانان و جوانان این خطه شود، لذا این انتظار می‌رود که ساخت و تجهیز سالن تیراندازی در کمیته برنامه ریزی شهرستان و ردیف اعتبارات شهرستانی مطرح و بررسی شود.

تیراندازی

تیراندازی مدال آورترین رشته‌ ورزشی در مسابقات المپیک

زارع با اشاره به اینکه طبق اعلام منابع رسمی در استان حدود ۶۰ هزار مجوز حمل سلاح شکاری صادر شده، گفت: گیلان چند دوره قهرمان مسابقات اهداف پروزاری کشور بوده است که با وجود دکتر آقاجانی، قهرمان مسابقات تراپ کشور و همچنین رئیس کمیته اهداف پروازی فدراسیون تیراندازی می‌توان علاقمندان به این رشته را ساماندهی کرد.

وی، تیراندازی را یکی از مدال آورترین رشته‌های ورزشی در مسابقات المپیک، آسیایی و جهانی عنوان کرد و ادامه داد: تفاوت گذاشتن بین رشته‌های ورزشی در توزیع اعتبارات و تسهیلات، آسیبی برای استعدادها و نخبگان ورزشی است لذا باید مسئولین امر به این باور برسند که به همه رشته‌های ورزشی توجه یکسانی داشته باشند.

در ادامه رحیم حیدری، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به وجود استعدادهای ورزشی در این شهرستان، اظهار کرد: طی دو هفته اخیر المپیاد ورزش‌های همگانی با حضور طیف بسیار وسیعی از جوانان و نوجوانان در شهرستان آستانه اشرفیه برگزار شد.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه افزود: این شهرستان استعدادهای ورزشی خیلی خوبی در رشته‌های مختلف دارد که اگر این استعدادها در مسیر مشخص هدایت نشوند، تبدیل به آسیب می‌گردد.

وی با تاکید بر اینکه تیراندازی مورد تاکید اسلام است، افزود: با فراهم آوردن زیرساخت‌ها و جهت‌دهی این رشته ورزشی قطعا شهرستان آستانه اشرفیه در آینده می‌تواند در عرصه مسابقات ملی و حتی بین‌المللی حرفی برای گفتن داشته باشد.

حیدری بیان کرد: امیدواریم با همت و تلاش رئیس اداره ورزش شهرستان و همچنین سرپرست هیات تیراندازی آستانه انگیزه‌ای برای علاقمندان رشته تیراندازی در شهرستان ایجاد شود و اوقافت فراغت نوجوانان و جوانان هدفمند گردد.

در پایان حجت حاجی‌پور، سرپرست هیات تیراندازی شهرستان آستانه اشرفیه اظهار کرد: معتقدم هرچقدر مساعدت‌های مالی در زمینه ورزشی داشته باشیم، جزء هزینه‌کرد محسوب نمی‌شود در واقع سرمایه گذاری برای نسل نوجوان و جوانی که در معرض ناهنجاری‌های اجتماعی قرار دارد، است.

لازم به ذکر است؛ با حکم باب‌اله زارع، رئیس هیات تیراندازی استان گیلان «حجت حاجی‌پور» بخشدار کیاشهر به مدت یکسال به عنوان سرپرست هیات  تیراندازی شهرستان آستانه اشرفیه منصوب شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج