مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات جستجوی هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج در سومین روز آغاز شد.

سید امان‌الله جهانبین در گفت‌وگو با خبرنگار موج در یاسوج، اظهار کرد: تیم‌های امدادی، انتظامی و اورژانس در شهر سی‌سخت مستقر شدند و عملیات جستجو را امروز از طرف سی‌سخت به سمت قله بیژن انجام می‌دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان اینکه ستاد بحران در شهر سی‌سخت راه‌اندازی شد، افزود: با ایجاد این مرکز و بازگشایی گردنه بیژن عملیات جستجو از سمت سی‌سخت به پادنا انجام می‌گیرد.

وی گفت: 11 تیم امدادی هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد، اورژانس استان، راهداری و سایر نیروهای امدادی استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری استان لرستان در شهر سی‌سخت مستقر شدند که عملیات از این سمت آغاز شد.

جهانبین گفت: دسترسی به محل مورد نظر از این طریق سرعت بیشتری دارد و البته جستجو در مسیرهای قبلی ادامه می‌یابد.

وی یادآور شد که همچنین امروز بالگردها مسیر سی سخت به قله بیژن را جستجو می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه همزمان با امداد رسانی هوایی امداد رسانی زمینی نیز انجام می شود، گفت: بالگردهای هلال احمر در روز گذشته نیز چندین بار بر فراز منطقه پرواز کرده و عملیات جستجو با بالگرد تا زمان تاریک شدن هوا ادامه داشت.

وی افزود: به علت وجود مه و وزش باد شدید در ارتفاعات سرعت جستجو با بالگردها به کندی انجام می شد با این حال بالگردها چندین بار بر فراز ارتفاعات پرواز کرده و محلهای مورد نظر را بررسی و جستجو کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون نشانه ای از هواپیمای مسافربری تهران-یاسوج پیدا نشده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج