وزیر راه و شهرسازی گفت: هیچ نقطه منفی قبل از پرواز هواپیمای مسافربری 3704 وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور احمدی استاندار برگزار شد، ضمن تسلیت این سانحه تأسف‌بار به خانواده‌های جان‌باختگان، اظهار کرد: دوست داشتم که در یک برنامه خوبی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کنم.

آخوندی بیان داشت: همکاران من تمام تلاش خود را برای امدادرسانی و جستجو انجام داده‌اند.

وی افزود: بعد از دستور رئیس‌جمهور کارگروه کمیته رسیدگی به سانحه را تشکیل دادیم که این کمیته از 11 گروه تشکیل شد و هر کمیته در حوزه‌های مختلف وظایف خود را انجام می‌دهند.

وی بابیان اینکه نقطه دقیق سقوط هواپیمای مسافربری مشخص نیست، گفت: هواپیما در محدوده 6*15 (15 در 6 کیلومتری) کیلومتری سقوط کرده است که این محدوده را به بخش‌های کوچکت تری تقسیم کرده‌ایم، این‌که با استفاده از پهباد و سیستم‌های ماهواره‌ای در تلاش هستیم که لاشه هواپیما را جستجو کنیم.

وی بابیان اینکه از منطقه ذکرشده بازدید انجام داده‌ام، افزود: بعد از بازدیدی که از این مناطق انجام داده‌ام، با دفتر رئیس‌جمهوری، فرمانده کل ارتش و وزیر دفاع صحبت کرده‌ام که پرنده‌های بیشتری را به منطقه اعزام کنند تا به جستجو سرعت بیشتری ببخشد.

وی گفت: هم‌اکنون هلی‌کوپترها این منطقه را جستجو می‌کند، اما با توجه به اینکه منطقه سخت است، قدرت و پوشش بیشتری لازم است که خواهش کردیم هلی‌کوپترهایی بیشتری به این مناطق اعزام کنند.

وی افزود: 40 تیم تخصصی به این منطقه اعزام‌شده است، یک تیم کوهنوردی مجرب به منطقه اعزام‌شده است و خودم این مسیر را به‌دقت بررسی کرده‌ام و از فرایند جستجو و شناسایی مطمئن شده‌ام.

آخوندی اظهار داشت: اینجا شرایط بسیار سخت و صعب‌العبور‌است که باید تلاش بیشتری صوت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این حادثه یک موضوع مبهم است، لذا هیچ‌چیز مبهمی قبل از پرواز هواپیمای مسافربری وجود ندارد.

وی افزود: همه گزارش‌هایی که داده می‌شود، مبهم است و هیچ گزارشی دریافت نکرده‌ام.

آخوندی گفت: متأسفانه اظهارات غیر کارشناسی وجود دارد و این شرایط بسیار سختی است که از همه رسانه‌ها خواهشمندیم از این اظهارات پرهیز کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج