مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: شهروندان برای دریافت نهال رایگان می توانند از سوم تا سیزدهم اسفند ماه در سایت سازمان پارکها و کانال تلگرامى مورد نظر ثبت نام کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، فروغ مرتضایی ن‍ژاد بیان داشت: سامانه ثبت نام برای دریافت نهال رایگان از طریق سایت سازمان پارک ها و فضای سبز Isfahan.ir/parkha و یا آدرس تلگرامی @isfnahalbot از تاریخ سوم تا سیزدهم اسفند ماه سال جاری فعال می شود.

 وی با بیان این که شهروندان می توانند با مراجعه به سایت و مطالعه فایل آموزشی که مشخصات نهال های موجود در لیست و اطلاعات فنی کاشت نهال در آن درج شده اقدام به ثبت درخواست فقط دو اصله نهال کنند اذعان داشت: شهروندان می توانند در صورت بروز هرگونه اشکال در مراحل ثبت نام با شماره تلفن 24 ساعته سازمان فاوا 03136137داخلی یک تماس حاصل کنند.

نهال رایگان

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان اضافه کرد: محل توزیع نهال در فرهنگسراهای مناطق پیش بینی شده و کارشناسان متخصص فضای سبز و کشاورزی در دو شیفت صبح و بعد ازظهر 15 تا 22 اسفندماه در محل های مذکور حضور می یابند و اطلاعات فنی لازم را به شهروندان می دهند.

وی با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ درختکاری به منظور حفاظت از گنجینه ملی ادامه داد: درختکاری فعالیتی اثر بخش برای حفاظت از محیط زیست و تضمین زندگی آیندگان محسوب می شود اقدامی که با نهادینه شدن و ارتقای فرهنگ عمومی نسبت به اهمیت و جایگاه طبیعت می تواند راهگشای حفظ منابع طبیعی به عنوان گنجینه ملی کشور باشد.

مرتضایی نژاد با اشاره به این که باید برای حفظ محیط زیست به فرهنگ سازی برای مشارکت همگانی در کاشت درخت و حفاظت از آنها توجه شود تصریح کرد: کشور ما از 15 تا 22 اسفندماه را هفته منابع طبیعی و نخستین روز این هفته را با عنوان روز درختکاری نام گذاشته است تا با کاشت گونه های مختلفی از درختان در این روز نه تنها فرهنگ درختکاری را در کشور نهادینه کند بلکه در بهبود محیط زیست،پاکسازی و تلطیف هوا و کاهش آلاینده ها در کلان شهرها گام های موثری بردارد.

وی با بیان این مطلب که روز درختکاری بهانه ای برای پاسداشت حقوق شهروندی است عنوان کرد: امروزه ارزش والای درختان در حیات زمین برای کسی پوشیده نیست توصیه های بسیاری از گذشتگان درباره ی ارزش درخت و درختکاری برای ما به یادگار مانده است.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تاکید کرد: محور برنامه های امسال با هدف حفظ درخت و شعار "حفظ درخت، تداوم حیات"می باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج