معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرایط نامساعد جوی تجسس در پادنا را با دشواری روبرو کرده است.

به گزارش اختصاصی خبرگزاری موج از پادنا، جعفر گوهرگانی در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار موج، اظهار کرد: در طی سقوط هواپیمای مسافربری تهران به یاسوج که متأسفانه امروز ساعت 9 صبح خبر سقوط آن به استان اعلام شد، ستاد بحران به ریاست استاندار کهگیلویه و بویراحمد در فرودگاه یاسوج برگزار شد.

گوهرگانی در ادامه افزود: نیروهای امداد و نجات هلال‌احمر، نیروهای نظامی و انتظامی، تیم‌های پزشکی و برخی از اعضای مدیریت بحران استان، تیم‌های کوهستان هلال‌احمر، گروه یخ نوردی و صخره‌نوردی به محل منطقه احتمالی سقوط هواپیمای مسافربری کوه دنا اعزام شدند.

وی در ادامه بیان کرد: جلسه مدیریت بحران در محل احتمالی سقوط هواپیمای مسافربری با حضور این‌جانب، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل حراست استانداری به نمایندگی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد و با حضور مسئولان استان اصفهان به‌منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی برای عملیات تجسس در بخشداری دناکوه برگزار شد.

وی بابیان اینکه تصمیمات مهمی در این جلسه گرفته شد، اظهار داشت: تدارکات و وسایل پشتیبانی و لجستیک و تصریحات کاری شد.

وی افزود: با توجه به شرایط نامساعد جوی متأسفانه تا این ساعت احتمال از سقوط هواپیمای مسافربری نداریم، اما در ستاد بحران که در بخشداری دناکوه برگزار شد، در راستای سرعت بخشیدن به عملیات جستجو و آماده کردن مقدمات برای پرواز بالگردها فراهم شد.

وی گفت: همچنین تأمین سوخت ماشین‌آلات و پروازهای هواپیمایی به میزان لازم با هماهنگی شرکت نفت و گاز استان صورت گرفته است و همچنین وسایل گرمایشی کلیه نیروهایی که در این منطقه حضور دارند تا فردا عملیات را مجدداً شروع کنند.

گوهرگانی اظهار کرد: فردا ساعت 7 صبح در صورت شرایط مساعد جوی عملیات امداد و نجات صورت می‌گیرد، در غیر این صورت تیم‌های کوهنوردی این کار را انجام می‌دهند.

وی در پایان از نیروهای انتظامی و نظامی، نیروهای امنیتی، فرمانده سپاه فتح استان، فرمانده هوابرد، تیم هلال‌احمر، اورژانس، تیم‌های پزشکی، تیم‌های کوهنوردی ورزشی فرماندار و بخشدار و دهیاران سمیرم، تیم عملیات یگان حفاظت هواپیمایی، مدیرکل راه و شهرسازی، معاونت عمرانی فرماندار و بخشدار کوه دنا، نیروهای بسیج و مردمی قدردانی و تشکر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج