معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ویژه برنامه‌های عزاداری حرم مطهر رضوی در ایام فاطمیه را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین سیدجلال حسینی ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت: هر سال در ایام فاطمیه زائران زیادی از اقصی نقاط کشور برای برپایی عزای فاطمی به حرم مطهر رضوی مشرف می‌‌شوند، از این رو معاونت تبلیغات اسلامی برای این ایام برنامه متعددی را تدارک دیده است.

وی با اشاره به اینکه در این ایام در بیشتر رواق‌‌های حرم مطهر رضوی برنامه سخنرانی و مداحی دائر است، عنوان کرد: حجج‌اسلام والمسلمین امین‌نیا، صادقی واعظ، سالمی و فرزانه سخنرانانی هستند که در این ایام با موضوعات سبک زندگی از منظر حضرت زهرا(س)، شخصیت معنوی حضرت زهرا(س)، ارزش‌ها و آرمان‌ها در سیره سیاسی حضرت زهرا(س) و الگوی فاطمی در سبک زندگی دینی و مهارت‌‌های زندگی در سیره صدیقه کبری در حرم مطهر رضوی به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: محوری‌‌ترین برنامه‌‌های حرم در رواق امام خمینی(ره) تدارک دیده شده که نوبت اول از ساعت 10 صبح تا ساعت 13 و نوبت دوم نیز از ساعت 16 تا 20 برگزار می‌‌شود.

وی افزود: در این ایام در همه اماکن حرم مطهر رضوی مراسم عزاداری و مداحی برپا خواهد بود و ذاکران و مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) چون میثم مطیعی، جعفر ملائکه، عارف و احمد واعظی به مرثیه‌‌سرایی و روضه‌‌خوانی خواهند پرداخت.

حسینی درباره ویژه برنامه شب و روز شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: در ویژه برنامه شب شهادت این بانوی بزرگوار که شامگاه دوشنبه 30 بهمن‌‌ماه برگزار می‌‌شود، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه به ایراد سخنرانی و در ادامه مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت به مدیحه سرایی و روضه خوانی خواهند پرداخت.

وی افزود: برنامه روز شهادت نیز سه‌‌شنبه ساعت 9:45 صبح در صحن انقلاب برگزار می‌‌شود، در این برنامه آیت الله سید احمدعلم الهدی؛ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به سخنرانی و مقتل‌خوانی خواهند پرداخت.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تصریح کرد: ویژه برنامه‌های سخنرانی برای زائران غیرایرانی به زبان‌های «عربی» و «اردو» در رواق‌های «دارالرحمه»، «غدیر»، «سردرب شرقی صحن جامع رضوی» و «مقبره شیخ حر عاملی در صحن انقلاب اسلامی» با موضوع تبیین ابعاد مختلف شخصیت حضرت زهرا(س) از سوی مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی تدارک دیده شده است.
حرم رضوی

برگزاری روزانه 30 حلقه معرفت

وی از برگزاری بیش از 30 حلقه معرفت در این ایام خبر داد و گفت: در هفته جاری در اماکن متبرکه حرم رضوی، روزانه بیش از 30 حلقه معرفت ویژه بانوان و آقایان با محوریت معرفت فاطمی برگزار می‌شود.

حجت‌‌الاسلام حسینی ادامه داد: در این نشست‌ها موضوعات مختلفی چون عظمت و شأن حضرت زهرا(س)، الگو بودن حضرت صدیقه طاهره(س)، ولایتمداری در سیره فاطمی و تبیین عرصه ورود زن در اجتماع مورد تبیین قرار می‌گیرد.

وی برگزاری نشست‌‌های قرآنی به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) را از دیگر برنامه‌‌های این معاونت اعلام کرد و گفت: ویژه عموم زائران در این هفته با موضوع «حضرت فاطمه(س) الگوی ولایت» با بیش از 12 جلسه پرسمان دینی تدارک دیده شده است که روزانه در دو نوبت در حرم رضوی برگزار می‌‌شود.

کبوترانه و پایگاه اداب زیارت میزبان کودکان

 معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: خانواده‌های محترم ضمن زیارت و شرکت در مراسم حرم رضوی می‌توانند برای بهره‌مندی کودکان‌شان به پایگاه آداب زیارت شهید هاشمی‌نژاد و واحد کبوترانه مراجعه کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در این ایام کاروان‌‌های زیارتی از اقصی نقاط کشور به حرم مرضوی مشرف می‎شوند، لذا برنامه‎های فیض حضور به صورت شبانه‎روزی میزبان آن‌ها خواهند بود.

برنامه عزاداری ویژه خواهران

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی درباره برنامه ویژه بانوان تصریح کرد: در این ایام ویژه برنامه عزاداری فاطمیه برای خواهران تدارک دیده شده که از روز جمعه 27 بهمن‎ماه در رواق‌های حضرت زهرا(س)، حضرت معصومه(س) و دارالحکمه آغاز شده و تا پایان هفته نیز ادمه خواهد داشت.

حجت الاسلام حسینی در ادامه ارائه محصولات فرهنگی، برپایی مسابقات، بیان احکام در بین الصلاتین، برپایی جلسات فقه و زندگی با موضوع احکام عزادری و برپایی 12 کارگاه مشاوره گروهی را از دیگر برنامه‌‌های معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی در ایام فاطمیه اعلام کرد.

وی تاکید کرد: زائرانی که موفق نشدند در این ایام در حرم ثامن الائمه(ع) حضور داشته باشند می‌‌توانند برنامه‌‌های محوری حرم را به صورت زنده از درگاه اینترنتی رضویtv دنبال کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج