خانواده شهدای مدافع حرم، شهدای تیپ فاطمیون از ابراهیم حاتمی‌کیا، کارگردان فیلم سینمایی به‌وقت شام تقدیر کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) جمعی از خانواده شهدای مدافع حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، شهدای تیپ فاطمیون، پس از تماشای فیلم 'به وقت شام ' جدیدترین اثر سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا طی مراسمی در مشهد از کارگردان این فیلم سینمایی تقدیر کردند.

در چارچوب این مراسم در سینما هویزه مشهد، پدر شهید مدافع حرم(ع) حسین حریری به روی صحنه رفته و در سخنانی اقدام حاتمی‌کیا را در ساخت این فیلم همتراز با مجاهدت شهدای مدافع حرم دانست.

کارگردان 'به وقت شام' نیز در پاسخ به ابراز محبت خانواده شهدا گفت: من خود را در برابر شهدای مدافع حرم به اندازه ذره‌ای هم نمی‌دانم، شهدایی که در مقایسه با رزمندگان دوران دفاع مقدس شرایط بسیار غریبانه‌ای داشتند.

حاتمی‌کیا به مظلومیت و رشادت‌های شهدای مدافع حرم اشاره کرد و افزود: فیلم 'به وقت شام' را برای خانواده شهدا نساخته‌ام، زیرا سینما قدرت انتقال این مفاهیم و رشادتها را ندارد، این فیلم را برای کسانی به غیر از خانواده شهدای مدافع حرم ساخته‌ام.

وی بیان کرد: غربت ما در حوزه سینما مانند غربت شهدای لشکر فاطمیون در ابتدای درگیری‌های سوریه است و زمانی که به دلایلی از انعکاس شهادت این عزیزان در جامعه خودداری می‌شد دعا کردیم که در سینما قدرت پیدا کنیم و فرزندانتان جرات پیدا کرده و در حوزه سینما به شکلی ویژه فعالیت کنند.
به وقت شام

این کارگردان سینما در خصوص مشکلات ساخت فیلم 'به وقت شام' گفت: علاوه بر اینکه با برخی محدویت‌های امنیتی و بجا در ساخت این اثر درگیر بودیم، باید داستان به‌گونه‌ای مطرح می‌شد که به برخی مسائل از جمله تفاوت‌های مذهبی دامن نمی‌زد که خوشبختانه سرلشکر قاسم سلیمانی و محمدجواد ظریف پس از دیدن فیلم نظر مثبتی به آن داشتند که موجب خرسندی من شد.

همچنین در این مراسم هدایایی به رسم یادبود به ابراهیم حاتمی‌کیا و محمد خزاعی کارگردان و تهیه کننده فیلم از سوی خانواده شهدای مدافع حرم اهدا شد.

'به وقت شام' فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی‌‌کیا است که داستان دو خلبان ایرانی را روایت می‌کند که قصد دارند مردم را از محاصره داعش نجات دهند.

این فیلم در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در ۸ بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد و توانست ۳ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین موسیقی و بهترین صداگذاری را دریافت کند.
فیلم سینمایی به وقت شام

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج