سخنگوی شورای عالی استان‌ها گفت: ایده‌های نو انسان‌ها سازنده تحولات جدید بوده است و این روزها دیگر صحبت‌های تکراری خریدار ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، امیر شهلا در تداکس امید که در تالار شهر مشهد برگزار شد، با بیان اینکه‌ انسان‌ها با امید تلاش می‌کنند و ادامه حیات می‌دهند، اظهار کرد: امید مفهومی است که وقتی حس می‌کنیم زندگی چیزی نگران‌کننده است به آن پناه می‌بریم و کمک می‌کند که محکم باشیم و برای داشتن یک زندگی موفق تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه امید همان حسی است که وقتی در رابطه عاطفی خوبی هستیم به ما امید می‌دهد که به آینده آن رابطه نگاه کنیم و برای آن برنامه بریزیم، گفت: امید در واقع حسی عمیق‌تر و قوی‌تر از خوشحالی و خوشبینی بوده است و به واقع تمام حس‌های خوب بی‌امید بی‌معنا می‌شوند.

دبیر صنایع محور غرب ادامه داد: رویداد تد یک رویداد بین‌المللی بوده که بسیاری از افراد مختلف از تجربیات شخصی خود به عنوان یک آینده معمولی و موفق تعریف می‌کنند و بیشترین جذابیت یک تد در ترکیب‌های یادگیری‌های آن بوده است و این تجربه‌ها با زبانی بسیار ساده منتقل می‌شود.

شهلا با بیان اینکه باید ایده‌ها و افکار نوآورانه و موفق مورد حمایت قرار بگیرند، خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد در مسیر توسعه شهری و گسترش ایده‌های ارزشمند از صاحبان طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه حمایت می‌کند.

وی بیان کرد: تداکس برنامه شامل رویدادهای بومی و مستقل است که مخاطبان خود را برای تجربه رویدادی شبیه به کنفرانس تد گرد یکدیگر می‌آورد و ویدیوهای تد و سخنرانی‌های زنده آن دست به دست هم می‌دهند تا برای مخاطبان خود بحث‌هایی عمیق داشته و ارتباطات مفیدی را به ارمغان بیاورند.

سخنگوی شورای عالی استان‌ها با تاکید بر اینکه جهان امروز در حالت سکون نیست و هر روز در حال تغییر است، گفت: این ایده‌های نو انسان‌ها است که تحولات جدید را می‌سازد و این روزها دیگر صحبت‌های تکراری خریدار ندارد، بلکه این ایده‌های نو و جدید هستند که می‌توانند مورد توجه جهانیان واقع شوند.

شهلا با بیان اینکه انتخاب مهمترین بخش است که خود فرد انتخاب کند، تصریح کرد: انتخاب موضوعی است که حتی خدا آن را به عهده انسان گذاشته است و دست‌ها و پاهای ما ابزارهای مغز هستند و توسط این ابزارها و دستورات مغز است که دستگاه‌های دنیای کنونی ساخته شده و این یعنی مغز فرماندهی بدن را به عهده دارد و فرمان صادر می‌کند که کدام عضو چگونه کار کند؛ پس اگر دست یا پا از بین بروند ما فقط یک ابزار مثل ماشین را از دست داده‌ایم.

توسعه نیازمند ویژگی‌های خاص خود است

وی با بیان اینکه توسعه نیازمند ویژگی‌های خاص خود است، اضافه کرد: انسان‌های دارای اعتماد به نفس، مدیرانی که ریسک‌پذیر باشند، سرمایه‌گذاران پر دل و جرات که بتوانند به مدیران اعتماد داشته باشند تا کار پیش برود از ویژگی‌های توسعه است.

رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: اگر اعتماد میان جامعه، مردم، مدیران و دولت از بین برود شکست آن جامعه قطعی خواهد بود، پس جامعه‌ای پیشرفت می‌کند که میان سرمایه‌داران و مدیرانش اعتماد باشد و ریسک‌پذیری مدیرانش برای انجام کارهای جدید در بالاترین حد خود باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج