رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت گفت: از اول سال جاری تاکنون برای 30 موقوفه شهرستان فریدن سند مالکیت اخذ شده و 30 موقوفه نیز تحدید حدود شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین عباس نصیر الاسلامی با اشاره به اخذ 30 سند مالکیت در فریدن اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه در راستای تحقق سیاست های سازمان یه مبنی بر احیای موقوفات، اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش، ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف، توسعه حرم مطهر امامزادگان عظیم الشان و همچنین ترویج فرهنگ قرآنی در سال جاری و تاکنون برنامه های زیادی را در سطح شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت اجرا کرده است.

اصفهان - وقف

حجت الاسلام و المسلمین عباس نصیر الاسلامی به ثبت 12 وقف جدید در شهرستان فریدن کرد و گفت: وقف یک باب مغازه تجاری در سه طبقه به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال در شهرستان بویین میاندشت جهت هزینه های تحصیلی، امرارمعاش و تامین مایحتاج کودکان بی سرپرست و ایتام یکی از 12 وقف جدیدی است که توسط واقفان نیک اندیش در این شهرستان به ثبت رسیده است.

وی افزود: تنظیم و تجدید اسناد اجاره رقبات موقوفات منقضی شده به تعداد 80 سند، بیمه نمودن خادمین بقاع متبرکه و مساجد شهرستان، سرکشی و بازدید از بقاع متبرکه به همراه مسئولین شهرستانی، از جمله دیگر فعالیت های اداره اوقاف و امور خیریه در سال جاری بوده است که پیگیری و اجرا شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت در ادامه به فعالیت های حقوقی و ثبتی اشاره کرد و افزود: در حوزه ثبتی نیز در سال جاری تعداد 30 جلد سند جهت تثبیت مالکیت موقوفات و رقبات شهرستان اخذ شده و 30 فقره تحدید حدود موقوفات شهرستان نیز با پیگیری های به عمل آمده انجام شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج