برنامه یک روز کار داوطلبی در پیاده روی فرهنگی میدان شهدای ذهاب رشت برگزار شد.

به گزراش خبرگزاری موج، به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر با همت جمعیت هلال احمر استان گیلان و با مشارکت سازمان اجتماعی فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و تعدادی از سازمان های مردم نهاد استان گیلان برنامه یک روز کار داوطلبی، در پیاده روی فرهنگی میدان شهدای ذهاب رشت برگزار شد.

این برنامه  با هدف ترویج فرهنگ داوطلبی با تلاش 70 تن از داوطلبان جمعیت هلال احمربه مدت یک روز  در بخشهای ویزیت رایگان (پزشک عمومی- متخصص زنان،پوست و مو،)  مشاوره حقوقی- آموزش امداد و کمکهای اولیه –آموزش حفظ و محیط زست – بازیافت پسماند- کاردستی – خطاطی – نقاشی – آشپزی –مشاوره  تحصیلی -خانواده و مهارتهای زندگی –کارآفرینی-ترویج ورزشهای همگانی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی (طلاق-اعتیاد –ایدز) اجرا و تعداد 1600 نفر از این برنامه بازدید نموده و از خدمات رایگان داوطلبان هلال احمر بهرمند شدند. 

در برنامه یک روز کار داوطلبی تعداد 160 نفر از بازدید کنندگان با ثبت نام به جمع داوطلبان هلال احمر برای نخستین بار پیوستند تا مهارت و توانمندیهای خود را بصورت رایگان در برنامه های آتی این جمعیت در اختیار عموم مردم قرار دهند و تعداد 300 نفر هم از حدمات درمانی پزشکان حاضر در برنامه بطور رایگان برخوردار شدند .

  کوچکی نژاد، نماینده مردم  رشت در مجلس شورای اسلامی در این برنامه یکروز بازدید کردند. 

هلال احمر گیلان یک مجموعه منسجم و آماده است

وی با اشاره به اینکه اجرای برنامه های اینچنینی موجب ارتقای سطح آموزشی و آمادگی مردم در زمان حوادث و وقوع بحران می شود اظهار کرد: تلاشها و از خود گذشتگی های داوطلبان  هلال احمر گیلان را در زلزله کرمانشاه از نزدیک مشاهده کردم.

کوچکی نژاد گفت: هلال احمر گیلان یک مجموعه منسجم و آماده و متخصص وپویا است. و بعنوان یک پشتوانه در روزهای حادثه محسوب میشود .

نماینده مردم  رشت در مجلس شورای اسلامی: مردم از حضور امدادگران و داوطلبین هلال احمر در جامعه و فعالیتهای این نهاد عام المنفعه احساس آرامش و امنیت می کنند به امید روزی که همه مردم رشت عضو داوطلب و آموزش دیده جمعیت هلال احمر باشند.

وی افزود: برنامه یک روز کار داوطلبی بسیار عالی و متنوع و اثرگذار یود. از امدادگران هلال احمر تشکر میکنم.

مهدی ولی پور، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: اجرای برنامه های اینچنینی موجب ارتباط صمیمی بین مردم و این جمعیت خواهد شد و نقش تاثیرگزار تشکل هاى مردم نهاد به عنوان نماد، واسط مشارکت و صداى مردم، افزایش مشارکت اجتماعى سمن ها و تقویت توانمندى، افزایش شناخت، اعتماد و مشارکت مردم قدرشناس و فهیم مان را در پى دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج