مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از ادامه روند درمان شغال آسیب دیده در این استان خبر داد.

مهرداد فتحی بیرانوند در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری موج لرستان؛ اظهار داشت: درمان یک قلاده شغال که در حادثه جاده‌ای مصدوم شده است، در دستور کار همکاران ما قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در تشریح ماجرا، گفت: در برخورد یک خودرو سواری با یک قلاده شغال در محور بروجرد، متاسفانه این حیوان دچار آسیب جدی می‌شود اما راننده خودرو در اقدامی خوب و پسندیده، شغال مصدوم را به همکاران ما در اداره حفاظت محیط زیست بروجرد تحویل می‌دهد.

وی، ادامه داد: پس از کسب اطلاع از موضوع، دستورات لازم جهت انتقال شغال آسیب دیده به خرم‌آباد صادر شد تا مراحل درمانی تخصصی صورت پذیرد.

رادیوگرافی شغال مصدوم

فتحی بیرانوند، افزود: پس از انتقال حیوان مصدوم به خرم‌آباد، معاینات بالینی و رادیو‌گرافی در بیمارستان دامپزشکی دانشگاه لرستان، با حضور  مسئول مرکز بازیابی و تیمار حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان انجام شد.

وی گفت: پس از معاینات تخصصی مشخص شد که این شغال، از ناحیه لگن دچار آسیب جدی شده و پیشتر نیز مورد اصابت گلوله اسلحه ساچمه‌ای قرار گرفته است.

شغال مصدوم

حال عمومی شغال آسیب دیده مساعد است

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری موج مبنی بر اینکه در حال حاضر وضعیت بالینی این شغال در چه مرحله‌ای است، تصریح کرد: حال عمومی شغال مصدوم مساعد و رضایت‌بخش است اما، باید اقدامات تخصصی لازم جهت بهبودی کامل آن صورت پذیرد، لذا جهت ادامه روند درمان، هم‌اکنون در بیمارستان حیات وحش لرستان و تحت نظر کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان نگهداری می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج