رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان گفت: شهرک صنعتی تخصصی صنایع دریایی بندرعباس در راستای تکمیل زنجیره صنعت کشتی‌سازی و صنایع فراساحل در ایام دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سید امیر امیری‌زاد درجمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرک صنعتی تخصصی صنایع دریایی بندرعباس با هدف توسعه صنایع دریایی و تکمیل زنجیره تولید صنایع دریایی و کشتی‌سازی در منطقه ویژه کشتی‌سازی و صنایع فراساحل بندرعباس تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی مساحت شهرک صنعتی تخصصی صنایع دریایی بندرعباس را 220 هکتار عنوان کرد و تصریح کرد: عملیات انتقال خطوط برق و زیرساخت‌های مورد نیاز در این شهرک برای استقرار صنایع وابسته به صنعت کشتی‌سازی در دست احداث است.

امیری زاد

عقد قرارداد 880 واحد صنعتی هرمزگان

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان گفت: 880 واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی هرمزگان عقد قرارداد کرده‌اند که تعداد واحدهای فعال 398 واحد است و امیدواریم با فعال شدن همه واحدها اشتغالزایی بالغ بر 5 هزار و  228  نفر را شاهد باشیم

رشد 62 درصدی اشتغال در سالجاری

وی با ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت اعلامد کرد: سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی ۴۵ درصد نسبت به ۱۰ ماهه مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است و انعقاد ۱۱ درصد از کل قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان در سال۹۶ منعقد شده است که سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی با استقبال بالایی برخوردار است و ۶۲ درصد در اشتغال رشد داشته ایم.

اخذ مجوز زیست محیطی بزرگترین شهرک صنعتی هرمزگان

امیری زاد با اشاره به توسعه سواحل مکران و برنامه های دولت برای رونق اقتصادی در این منطقه، اظهار داشت: تائیدیه ارزیابی زیست محیطی شهرک صنعتی جاسک که از سال 93 در دست پیگیری بود از کمیسیون ماده 2 اخذ شده است.

ایجاد4 هزار اشتغال در فاز نخست شهرک صنعتی جاسک

وی در ادامه، مساحت این شهرک را 2 هزار هکتار عنوان کرد و افزود: یکی از موانع احداث شهرک با اخذ تائیدیه برداشته شد و پیش بینی می شود در فاز نخست شهرک بالغ بر 4 هزار شغل ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی هرمزگان با بیان اینکه این شهرک به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی استان مطرح است، ادامه داد: شرکت شهرکهای صنعتی در راستای توسعه سواحل مکران و اقدام عملی به سیایت های اقتصاد مقاومتی تاسیس و راه اندازی این شهرک را در دستور کار قرارداده است.

شهرک صنعتی جاسک

حضور سرمایه گذار خارجی با سرمایه گذاری 2/5میلیون دلاری

 وی از حضور سرمایه گذار خارجی جهت احداث کارخانه تولیدی دانه بندی سنگ لاشه و مرمر جهت مصارف آرایشی و بهداشتی، لاستیک سازی، داروسازی و تولید رنگ در شهرکهای صنعتی استان هرمزگان با سرمایه گذاری ۲/۵ میلیون دلار و اشتغالزایی ۱۵۰ نفر خبر داد.

بازگشت مجدد 20 واحد تولیدی  در دهه فجر

امیری زاد ادامه داد: در ایام الله دهه فجر ۲۰ طرح به بهره برادری می رسد و برخی از این طرح ها واحدهای صنعتی تعطیل بودند از طریق جذب سرمایه گذاری مجدد به چرخه تولید بازگشتند.

 وی با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری 17 طرح جدید با اشتغالزایی 207 نفر به بهره برداری رسیده است، اضافه کرد: تعداد 18 واحد غیرفعال در سال 96 به چرخه تولید بازگشته و 211 شغل ایجاد کرده اند که جمعا 418 شغل در10 ماهه گذشته ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان گفت: در دیگر بخش های مجموعه از پروژهای شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان با اعتباری  بالغ بر 45 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد که شامل افتتاح پروژه های شبکه توزیع و تامین آب ناحیه صنعتی بستک، سردرب ورودی، شبکه توزیع آب و احداث مخزن آب شهرک صنعتی بندرخمیر است.

وی تصریح کرد: طرح ها و واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی که در دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسند با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۹۵ میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۲ نفر را فراهم خواهند کرد.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی قابل افتتاح در زمینه تولید نخ جراجی و بسته بندی تجهیزات پزشکی، انواع پوشش و لباس بیمارستانی، سقف پلاستیکی، ورق و صفحه فوم پلی استایرن انبساطی، درب معمولی یو پی وی سی، دستمال کاغذی، محصولات بتنی، انواع قالب ساخت سازه های بتنی، اجزا و قطعات انواع شناورهای دریایی، انواع اتصالات لوله از فلزات آهنی، ساخت و بازسازی و نوسازی انواع موتورهای برقی، بازسازی و نوسازی موتورهای دیزلی حمل و نقل دریایی، مایع شیشه پاک کن، آب مقطر وآب رایاتور، انواع قیر، انواع  آب معدنی و بطری آب معدنی، بسته بندی میوه و سبزیجات، عمل آوری و بسته بندی ماهی و میگو فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: این طرح‌ها در شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، بستک، بندرلنگه و بندرخمیر مستقر هستند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی هرمزگان عنوان کرد: طبق برنامه زمانبندی زیرساخت‌های فاز نخست شهرک صنعتی تخصصی صنایع دریایی بندرعباس اوایل سال آینده، بهره‌برداری و به متقاضیان واگذار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج