معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: 200 پروژه عمرانی با اعتبار 170 میلیارد تومان امسال در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، جعفر گوهرگانی در جمع مدیران اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی خدمات این نظام به هیچ وجه مقایسه با گذشته نیست، اظهار کرد: آثار و برکات نظام اسلامی بر همگان روشن است گرچه هنوز کاستی‌هایی وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیش از 200 پروژه عمرانی با اعتبار 170 میلیارد تومان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و تمامی شهرستان‌های استان از این طرح‌ها برخوردار می‌شوند.

افتتاح از 170 پروژه اقتصادی با اعتبار 85 میلیارد تومان

وی گفت: بیش از 170 پروژه اقتصادی با اعتبار 85 میلیارد تومان در استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

گوهرگانی تصریح کرد: برای اینکه شاهد رشد و توسعه در استان باشیم باید مجتمع‌های فرهنگی و هنری، تصفیه‌خانه، جاده‌ها، راه‌آهن، ترمیم بافت‌های فرسوده، تقویت برق، بزرگراه و آزاد راه احداث شود.

وی گفت: در زمینه زیرساخت‌ها از جمله در حوزه راه و بزرگراه، صنعت برق و آب استان، آبرسانی به روستاها و شهرها، ترمیم شبکه‌های قدیمی آب و مخابرات پیشرفت‌های مطلوبی ایجاد شده و امید است تا یک دهه دیگر هیچگونه نگرانی در خصوص ایجاد زیرساخت‌ها در استان نداشته باشیم.

گوهرگانی اظهار داشت: استان ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری و نفت و گاز دارد که مغفول مانده بود اما خوشبختانه بعد از انقلاب روند پیشرفت استان در این خصوص مطلوب بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 981 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف صنعتی سرمایه‌گذاری شده که 8 هزار و 650 نفر در این بخش‌ها فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: طرح‌هایی در دست اجرا است که اغلب پتروشیمی و نفت و گاز هستند، این طرح‌ها نیازمند اعتباری بالغ بر 17 هزار میلیارد تومان هستند که با بهره‌برداری از آن‌ها برای 6 هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

افتتاح پروژه های شهری بندرعباس با حضور وزیر کشور

وی با اشاره به وضعیت آب و هوایی مطلوب استان، عنوان کرد: باید زیرساخت‌های گردشگری را در استان فراهم کرد و با تقویت و توسعه بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی از خام فروشی جلوگیری کرد.

گوهرگانی ابراز کرد: بخش خصوصی در سال‌های گذشته در صنعت کشاورزی و صنایع پایین دستی نفت 981 میلیارد تومان هزینه کرده است و با بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای 8 هزار و 650 نفر اشتغال‌زایی ایجاد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امید است با توجه به تسهیلات رونق تولید، صندوق توسعه ملی و تسهیلات دولت به جامعه روستایی و عشایری تمام واحدهای راکد و نیمه فعال استان را فعال کرد.

وی گفت: باتوجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت باید در راستای اشتغال پایدار گام برداشت که در این خصوص با تلاش‌های استاندار استان و با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، سازمان کوثر، کمیته امداد و بنگاه‌های عمومی تفاهم نامه‌هایی منعقد شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج