استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، علی محمد احمدی، اظهار کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت‌های بکر بسیاری از جمله در حوزه گردشگری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه استان ما دومین استان تولید کننده نفت و گاز کشور است، عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد در بخش کشاورزی دارای توانمندی‌های بسیاری است.

وی با بیان اینکه ایران کشوری دارای زیبایی‌های دیدنی است، گفت: طبیعت بکر کهگیلویه و بویراحمد خاص است و باید جهت تقویت زیرساخت‌های گردشگری این استان تلاش کرد.

احمدی عنوان کرد: گردشگری دارای شاخص‌های خاص است و باید برای ایجاد گردشگری پایدار و هدفمند گام برداشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: جهت توسعه گردشگری استان پایه‌های احداث هتل‌های مدرن در استان برنامه ریزی شده و تاکنون چند پروژه در این خصوص عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه هتل چهار ستاره در شهر یاسوج در حال ساخت است، بیان کرد: یک هتل مدرن دیگر نیز با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی با هدف توسعه بوم گردی در استان اجرا خواهد شد.

احمدی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی‌های لازم در خصوص استفاده مطلوب هموطنان از ظرفیت‌های گردشگری استان پیش بینی و انجام شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد در بین چند استان بزرگ کشور قرار دارد، افزود: فضای طبیعی، آب و هوا و اقلیم استان فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت‌های آن را فراهم کرده است.

باید گردشگری را به صنعتی مردم محور تبدیل کنیم

احمدی با تاکید بر اینکه باید گردشگری را به صنعتی مردم محور تبدیل کنیم، بیان کرد: بدون شک با جذب سرمایه گذاری و همراهی بخش خصوصی توسعه گردشگری محقق می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه برنامه چهارخطه کردن جاده‌های استان زمان بندی شده است، گفت: تطویل باند فرودگاه یاسوج با اعتبار 15 میلیارد تومانی نیز یکی دیگر از این اقدامات در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان است.

وی تصریح کرد: هدفگذاری لازم در خصوص ایجاد راه آهن در استان انجام شد.

احمدی به ظرفیت‌های آبی استان اشاره کرد و افزود: این استان دارای 5000 چشمه و چندین رودخانه است.

وی تصریح کرد: استان در زمینه‌های مختلفی دارای مشکل است که تاکنون اقدامات خوبی انجام شده ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

گردشگری

احمدی خاطرنشان کرد: وزارت نفت در خصوص حفظ تاسیسات نفت و گاز استان برنامه ریزی‌هایی انجام داده که این مسئله برای استان حیاتی است.

وی با تاکید بر اینکه چهار پتروشیمی بزرگ از جمله پروژه‌های مهم استان است، عنوان کرد: اقدامات لازم جهت قراردادن صنایع پایین دست در استان در حال انجام است.

وی تصریح کرد: حوزه انرژی یکی از پیشران‌های اقتصادی برای رشد و توسعه استان است.

احمدی ابراز کرد: تکمیل شبکه‌های آبیاری و بهره گیری از ظرفیت‌های کشاورزی استان در دست اقدام است و تاکنون طرح‌های بسیاری در بخش کشاورزی اجرایی شده است.

ضرورت استفاده کهگیلویه و بویراحمد از تسهیلات اشتغال‌زایی

وی تاکید کرد: با تحقق 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات از طرف صندوق توسعه ملی و 6 هزار میلیارد تومان آورده چهار بانک، حدود 12 هزار میلیارد در حوزه ارائه تسهیلات توسعه اشتغال روستایی در کشور محقق می‌شود.

احمدی افزود: جهت توسعه اشتغال روستایی بهره مندی استان از این تسهیلات لازم و ضروری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید با تزریق هر یکصد میلیون تومان در اقتصاد یک شغل پایدار ایجاد شود.

احمدی بر تحقق کاهش نرخ بیکاری در استان تاکید کرد و افزود: بدون شک تزریق تسهیلات به حوزه‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری موجب ایجاد اشتغال و رونق تولید می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج