معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: جشنواره فیلم فجر و نمایشگاه کتاب با استقبال خوب مردم روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، سید هادی حسینی در حاشیه سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع خبرنگاران با تبریک دهه فجر و جشن پیروزی انقلاب اسلامی و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: امسال نمایشگاه کتاب یاسوج متفاوت‌تر از هر سال برگزار شد که کار بسیار قشنگ و ستودنی همکارانم در مجموعه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام دادند.

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد جزء سه استان برتر در حوزه برگزاری نمایشگاه و کتاب است، اظهار داشت: این نمایشگاه در سطح بسیار بالای برگزار شد و انواع کتاب‌های علمی، فرهنگی و مذهبی و همچنین هم کتاب‌های در حوزه کودکان، نوجوانان و خانه‌داری و سبک زندگی اسلامی نیز در نمایشگاه موجود است و بنده فکر نمی‌کردم که نمایشگاه در این سطح برگزار شود و ناشران نیز حضور فعالی داشته باشند.

حسینی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد، امام جمعه یاسوج و مردم فرهنگ دوست و کتاب دوس استان قدردانی کرد و گفت: از ناشرانی که در راستای اشاعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و رسالتی که بر دوش‌شان هستند، همواره در استان‌های مختلف حضور می‌یابند که زحمت خودشان را زیاد و زحمت مردم را کم می‌کنند، و از آنها نیز تشکر ویژه‌ای دارم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دیدارش با استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاون عمرانی استاندار و حضرت آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی فقیه در استان اشاره کرد و گفت: نشست‌های با حضرت آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی فقیه در استان و استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه محترم شهر یاسوج داشتم و مذاکرتی خوبی صورت گرفت، و این نشست‌ها، نشست‌های خوبی بود، که امیدوارم نتیجه آنان برای حوزه فرهنگ و هنر استان کهگیلویه و بویراحمد مفید باشد.

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گریزی به جشنواره فیلم فجر زد و بیان کرد: برنامه‌ها و کارهای ستودنی زیادی در جشنواره فیلم فجر انجام می‌گیرد که از آقای دهبانی‌پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد قدردانی می‌کنم.

وی در ادامه افزود: انعقاد تفاهم‌نامه آموزش و پرورش و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور دانش‌آموزان، نوجوانان و جوانان در جشنواره و تماشای فیلم‌ها کار خوبی است و در حقیقت سبب دسترسی آسان دانش‌آموزان به این گونه جشنواره‌های شده است که قبلاً فقط در کلان شهر‌ها ممکن بود.

حسینی گفت: به استقبال جوانان و دانش‌آموزان از فیلم‌های جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و گفت: استقبال خوبی که از این جشنواره در استان کهگیلویه و بویراحمد شده است، نشان می‌دهد که جوانان و فرزندان این استان چقدر به فرهنگ و سینما علاقه دارند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد در پاسخ به این سووال که آیا تصمیمی بر تغییر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دارید، اظهار داشت: آقای دهبانی‌پور از مدیران خوب ما است و فعلاً بنای برای تغییر ایشان نداریم، نماینده محترم ولی فقیه و اهالی حوزه فرهنگ و هنر و همه کسانی که ما دیدیم، از آقای دهبانی‌‍‌پور رضایت دارند.

حسینی اضافه کرد: شایعاتی وجود دارد که باید بگویم، ما کسی را از فضای بیرون فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد بدنه فرهنگ و ارشاد نخواهیم کرد. و آقای دهبانی‌پور در جایگاه خودشان خواهد ماند. و ما نمی‌خواهیم کارهای این اداره‌کل سست شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج