سید محمد شاهرخی گفت: سیاست شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی لرستان، امر به معروف فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: یکی از سیاست‌های این شورا، امر به معروف فرهنگی است.

شاهرخی در خصوص برنامه‌های 6 ماهه این شورا در سطح استان، توضیح داد: عمده ترین اقدام انجام شده شامل: تشکیل شوراها بود که در راس آن شورای سیاستگذاری امر به معروف و نهی از منکر قرار دارد که البته با حکم ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان و سایر اعضای مجموعه، مانند حراست، بازرسی بسیج، معاونت فرهنگی، مدیر فرهنگی، مسوول نهاد رهبری و سایر اعضا تشکیل شده است.

وی افزود: این شورا شامل36 زیرمجموعه دیگر است که با شورای مرکزی هم‌راستا و هم جهت بوده که دبیران و روسای این تشکلات نیز توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی انتخاب و احکام نیز ابلاغ شده اند.

سید محمد شاهرخی تاکید کرد: در انتخاب دبیران تا حد ممکن سعی بر این بوده که افراد فرهنگی، موجه و اگاه باشند که در این حوزه فرهنگسازی و تعامل بیشتری داشته باشند از طرفی شوراها حساسیت خاصی دارند و باید هنرمندانه مدیریت شوند.

وی تصریح کرد: تدوین منشور رفتاری کارکنان دانشگاه علوم پرشکی با رویکرد مدیریت جهادی و وجدان کاری در پرسنل از دیگر اقدامات مهم در شورای امر به معروف و نهی از منکر می باشد.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: اقدامات دیگری نیز در دست اجراست مانند: برگزاری کارگاه های آموزشی برای دبیران شوراها، اخذ مجوز نشریه، نظرسنجی آماری، راه اندازی پرتال امر به معروف،تشکیل کمیته و شورا در معاونت توسعه و پیگیری آموزش ضمن خدمت برای موضوع امر به معروف.

سید محمد شاهرخی با اشاره به استخدام افراد جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی ابراز داشت: جهت آشنایی این تعداد با هنجارهای سیستمی از آموزش بدو خدمت برای جدیدالورودها نیز بهره خواهیم برد.

شاهرخی با اشاره به حساسیت مسوولیت ها و ضرورت بی تفاوت نبودن اعضا، نحوه ارتباط صحیح با روسا در جهت کاهش آسیب ها از آموزشهای کلی برای امر به معروف خبر داد و گفت: پایش های محیطی شوراها نیز در حال انجام است.

وی در خصوص جذب یاوران معروف توضیح داد: با اشاره به ضرورت تذکر در امر معروف و فرهنگسازی امر خیر اگر اصراری روی کار خیر نباشد، شکل دهی آن ضعیف است لذا فرمی در جهت همکاری بیشتر اعضا تحت عنوان یاوران معروف نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: پیگیر روند آموزشها نیز هستیم و طی آخرین جلسه تمام معروفها و منکرها و بویژه دو مورد با تمرکز بیشتری انجام خواهد شد، مانند: کاهش اسراف در بیت المال و دوم اصل ایجاد روحیه مسوولیت پذیری و بی تفاوت نبودن اعضا نسبت به سیستم که در راس برنامه ها قرار دارند.

شاهرخی در خصوص برنامه های آینده نیز خبر داد: بحث آموزش ماهانه برای دبیران شوراها به نحوی که مفید بوده و خسته کننده و ملال آور نباشد، مد نظر ماست.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: آموزش توسط روحانی مرکز، روانشناسان و کسانی که صاحب آگاهی و اطلاعات لازم هستند، انجام خواهد شد و از تمام ظرفیتهای کانونهای دانشجویی و هنری، بسیج و مدیران ذی نفوذ هم استفاده خواهد شد.

وی خبر داد: کلیه افراد علاقمند، انقلابی و معتقد و هر کسی که دوست دارد محیط کاریش بهتر شود می تواند با ما همکاری داشته باشد.

ساکی نگاهی مذهبی دارد و از طرح‌های فرهنگی استقبال می‌کند

شاهرخی در خصوص نوع نگاه رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان به این شورا گفت: خوشبختانه دکتر کوروش ساکی آشنایی کاملی با مسائل مذهبی دارد و از آموزش‌های بدو خدمت و مستمر نیز استقبال زیادی کرده است.از طرفی همواره مشکلات فرهنگی در جوامع در حال توسعه بیشتر هستند لذا استان ما نیاز بیشتری به توجه به مسائل فرهنگی دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج