رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش لرستان از برگزاری اولین دوره مسابقات رباتیک دانش آموزی، خلاقیت و نوآوری در خرم آباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، رضا جهانیان رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش لرستان، از برگزاری اولین دوره مسابقات رباتیک دانش آموزی، خلاقیت و نوآوری، در روز 26بهمن ماه سال جاری در شهرستان خرم آباد خبر داد.

جهانیان با اعلام این خبر، افزود: دانش آموزان تمام دوره های تحصیلی تا 15بهمن ماه فرصت دارند تا در این مسابقات ثبت نام کنند و زمان برگزاری مسابقات هم 26 بهمن ماه در سالن ورزشی دبیرستان دخترانه خدیجه کبری (س) ناحیه دو  شهرستان خرم آباد خواهد بود.

وی ادامه داد: این مسابقات در رشته‌های ربات مسیریاب، ربات جنگجو، ، ربات حل ماز، ربات پرنده  و نجات  تخم مرغ و خلاقیت و نوآوری برگزار می‌شود که در این دوره همچنین برای هر رشته قوانین جداگانه‌ای در حوزه دانش آموزی تعیین شده است.

رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش و پرورش لرستان، مهمترین هدف برگزاری این مسابقات را ارتقای سطح علمی و خلاقیت و نوآوری دانش آموزان دانست و تصریح کرد: همچنین تقویت کار گروهی، آشنایی با فناوری‌های نوین، آشنایی با رشته‌های جدید دانشگاهی و فراهم کردن زمینه‌ای برای دانش آموزان که توانایی‌های خود را باور کنند، از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات است.

جهانیان، خاطرنشان کرد: در پایان مسابقات، جوایز ارزنده‌ای به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان به شرکت در مسابقه رباتیک از طریق وب‌سایت اقدام کنند

وی، مهلت ثبت نام در مسابقات رباتیک دانش آموزان را 15 بهمن ماه عنوان کرد و افزود: علاقه‌مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قوانین مسابقه به وبلاگ آن به آدرس http://hooshmaancup.blogfa.com  مراجعه  نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج