در آستانه سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 ، زنگ انقلاب در دبیرستان دوره اول انوار العلوم ناحیه دو رشت به صدا درآمد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهدی حاجتی در آیین نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس گیلان و بزرگداشت دهه فجر گفت: امام خمینی (ره) با  تأسی از آموزه های اسلامی، رهبری  مبارزات توده های مردم  را به عهده گرفت و اقشار مختلف مردم شامل: دانش آموزان، دانشجویان و بازاریان در به ثمر رسیدن نقش مهمی ایفا کردند.

وی با اشاره به آغاز مبارزات حضرت امام از سال 42 تأکید کرد: ایشان پس از 15 سال تبعید، در میان استقبال بی نظیر اقشار مختلف مردم،که به استقبال قرن لقب گرفت، وارد کشور شدند و انقلاب عظیم مردم را تا پیروزی نهایی ادامه دادند.

مسئولیت پذیری از ویژگی های نسل اول انقلاب

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان  در ادامه، قدرت تحلیل بالا و مسئولیت پذیری را از ویژگی های نسل اول انقلاب ذکر کرد و به نسل چهارم انقلاب توصیه کرد شعار محوری انقلاب، استقلال _ آزادی_ جمهوری اسلامی را با حضور قوی در عرصه های علم و فنّاوری جامه عمل بپوشانند.

محمد احمدی سرپرست فرمانداری شهرستان رشت هم در این مراسم گفت: برپایی نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون نثار خون های پاک جوانان است و مسئولان برای آینده این سرزمین، به جوانان آینده ساز کشورمان امیدها بسته اند.  

در حاشیه این مراسم نمایشگاه آثار دانش آموزان دبیرستان انوار العلوم رشت گشایش یافت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج