نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در صورت نقض عهد و بر هم زدن برجام از سوی طرف‌های مقابل برنامه‌های و فعالیت‌های گذشته هسته‌ای خود را بسط می‌دهد، گفت: به نظر می‌رسد در این شرایط طی مسیر گذشته برای ایران منطقی‌تر باشد بنابراین ایران هیچ ضرری نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهرداد بائوج لاهوتی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا مبنی بر آغاز نشست‌هایی با هدف ترمیم برجام، گفت: جمهوری اسلامی ایران در صورت نقض عهد و بر هم زدن برجام از سوی طرف‌های مقابل برنامه‌های و فعالیت‌های گذشته هسته‌ای خود را بسط می‌دهد به نظر می‌رسد در این شرایط طی مسیر گذشته برای ایران منطقی‌تر باشد بنابراین ایران هیچ ضرری نخواهد کرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی از ابتدا راهی منطقی در حوزه برنامه‌های هسته‌ای را دنبال می‌کرد اما نگرانی کشورهای اروپایی و آمریکایی از فعالیت ‌هسته‌ای ایران سبب تحقق مذاکرات بین آنها و جمهوری اسلامی ایران شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورتی که طرف‌های مذاکره به تعهدات برجام به عنوان سند بین‌المللی مورد توافق همه طرف‌ها پایبند باشند، جمهوری اسلامی نیز به همه تعهدها پابرجا باقی می‌ماند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس

آمریکایی‌ها نتوانستند اجماع کشورهای اروپایی را در مسیر خلاف برجام کسب کنند

وی با یادآوری شیطنت‌های آمریکایی‌ها در مدت اخیر در خصوص برجام، افزود: رئیس جمهور آمریکا بعد از روی کار آمدن به دنبال نقض عهد بوده است، البته سایر روسای جمهور آمریکا هم از فریب‌های متعدد پیدا و پنهانی در رابطه با ایران استفاده می‌کنند.

لاهوتی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران حُسن نیت خود را به همه نشان داده است، گفت: آمریکایی‌ها تاکنون نتوانستند اجماع کشورهای اروپایی را در مسیر خلاف برجام کسب کنند، هرچند به نظر می‌رسد اروپایی‌ها برای بلند مدت نتوانند در مقابل ارباب خود (آمریکا) ایستادگی کنند.

 نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها می‌بایست به عنوان کشورهای طرف مذاکره از هر نقض عهدی پیرامون برجام جلوگیری کنند، چراکه در صورت نقض عهد جمهوری اسلامی به مسیر اولیه خود باز خواهد گشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج