مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کردستان به همراه معاونین، نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی و خبرنگاران رسانه‌های جمعی در بازدید شبانه از واحدهای کارگری، از تصویب مبلغ3میلیارد تومان تسهیلات درنشست ستادکمیته فنی اشتغال خبرداد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج از کردستان، برهان صلواتی گفت: 3میلیارد تومان تسهیلات از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برای توسعه خطوط اشتغال این واحد کارگری تصویب شد.

وی  در جمع مدیران و کارگران تعاونی 320گیاه درمانی شفا، گفت: در نشست کمیته فنی اشتغال استان، 3 میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برای توسعه خطوط اشتغال این واحد کارگری تصویب شد و در صورت نیاز به فازهای دیگر توسعه ای، هیچگونه محدودیتی به لحاظ تخصیص اعتبارات و تسهیلات اشتغالزایی نداریم.

صلواتی، آینده نگری - ابتکار و خلاقیت مدیران تعاونی گیاه درمانی شفا را ویژگی های کارآفرینی این مجموعه اشتغالزا ذکر کرد و گفت: فعالیت علمی و تدوین کتاب "۴۰ سال طب بومی و ۷ سال سازمان تجارت جهانی" گویای موفقیت و جایگاه رفیع علمی این واحد اشتغالزایی در کردستان است.

برهان حسینی مدیرعامل تعاونی گیاه درمانی شفای کردستان هم در این دیدار شبانه، اظهار داشت: این تعاونی در سال ۱۳۷۲ در زمینی به مساحت ۲ هکتار و سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و همچنین بیش از ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آورده شخصی اعضا شروع بکار کرد که در حال حاضر علاوه بر ایجاد نمایندگی در همه استانهای کشور، برای ۱۰۰ نفر بصورت مستقیم و ۱۰۰۰ نفر غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است .

بازدید مدیرکل کار

به گفته حسینی، تعاونی ۳۲۰ گیاه درمانی شفای کردستان سال گذشته از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت و جشنواره مجمع ملی سلامت؛ به عنوان واحد نمونه کشوری انتخاب و تندیس و لوح تقدیر دریافت کرد.

درپایان حسینی ضمن تشکر ازمدیرکل کار،تعاون ورفاه اجتماعی بابت تصویب مبلغ 3میلیارد تومان تسهیلات جهت توسعه کارخانه افزود:حتمادرجهت اهداف اداره کل نسبت به انجام تعهدات خویش اقدام خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج