مدیرکل تامین اجتماعی کردستان افراد تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی را 32 هزار و 744 نفر اعلام کرد و گفت: دارندگان بیمه کارگران ساختمانی کردستان دو برابر نرم کشوری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج ازکردستان،مدیرکل تامین اجتماعی کردستان گفت: دارندگان بیمه کارگران ساختمانی کردستان،دوبرابر نرم کشوری است.

سید صلاح قریشی در نشست با اصحاب رسانه کردستان، اظهار کرد: تامین اجتماعی کردستان از سال 1388 تحت عنوان صندوق بیمه‌های اجتماعی شروع به فعالیت کرده و هم اکنون با 10 شعبه رسمی در شهرستان‌های استان، دو واحد کارگزاری در شهرستان‌های سنندج و سقز و چهار واحد شعبه اقماری با تحت پوشش قراردادن یک سوم از جمعیت استان به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه می‌دهند.

وی افزود: تعداد بیمه شدگان اصلی استان در پایان آبان ماه سالجاری 207 هزار و 477 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 0.4 درصد کاهش داشته است و بیشترین افزایش نیز مربوط به بیمه شدگان بیمه کارگران ساختمانی است.

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان عنوان کرد: تعداد پرونده مستمری بگیران استان در پایان آذر ماه سالجاری 29 هزار و 415 پرونده بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 11 درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: نسبت پشتیبان استان در پایان آبان ماه سالجاری 7.1 درصد بوده که نسبت به نرم کشوری که 5.3 می‌باشد، وضعیت قابل قبول تری از لحاظ تناسب بین منابع و مصارف دارد.

قریشی تعداد کارگاه‌های فعال استان را 15 هزار و 498 مورد اعلام کرد و گفت: جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی استان 622 هزار و 260 نفر شامل بیمه شده اصلی و تبعی است.

وی ضریب نفوذ بیمه‌ای در استان را 38.9 و ضریب نفوذ در مناطق شهری 54.8 درصد اعلام کرد و افزود: پرداخت تعهدات تا پایان دی ماه سال جاری 376 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24.5 درصد رشد داشته است.

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان عنوان کرد: ماهانه در کردستان 34 میلیارد تومان پرداخت تعهدات داریم و همواره سعی شده به موقع به دست مستمری بگیران برسد تا از بروز هر مشکلی جلوگیری شود.

نشست خبری

 16 هزار و 643 نفر در کردستان تحت پوشش بیمه قالیبافی هستند که 8 درصد از سهم بیمه شدگان استان را تشکیل می‌دهد و دو و نیم برابر نرم کشوری است.

وی به اقدامات انجام شده توسط تامین اجتماعی کردستان طی سالجاری اشاره و خاطرنشان کرد: اخذ مجوز و شروع فعالیت کارگزاری برون مرزی تامین اجتماعی در اقلیم کردستان جهت بیمه ایرانیان خارج از کشور از جمله مهمترین اقدامات انجام شده طی سال جاری است.

قریشی همچنین افراد تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی را نیز 32 هزار و 744 نفر اعلام کرد و گفت: دارندگان بیمه کارگران ساختمانی کردستان دو برابر نرم کشوری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج