مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان در جلسه کمیته هماهنگی و برنامه ریزی ورزش همگانی استان ،از برگزاری نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی در هشت رشته ورزشی در کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج از کردستان، حامد جولائی اظهار نخستین المپیاد ورزش های همگانی دراستان کردستان برگزار می شود.

وی در جلسه کمیته هماهنگی و برنامه ریزی ورزش همگانی استان گفت، به همت معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ایی با هماهنگی ادارات ورزش و جوانان نخستین المپیاد ورزش‌های همگانی به مناسبت گرامیداشت ایام دهه فجر در سطح استان کردستان برگزار می گردد.

جولائی افزود، المپیاد ورزش همگانی در هشت رشته ویژه مردان و زنان، مناسب با وضعیت جسمی و سلامت افراد با هدف شور و نشاط جامعه در ایام دهه فجر برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: المپیاد ورزش‌های همگانی همزمان با سراسر کشور در ۸ رشته ورزشی: طناب‌زنی، دارت، شوت بسکتبال، روپایی، طناب کشی، والیبال 3 نفره، داژبال و پنالتی هدفمند در تمام شهرستان ها برگزار خواهد شد.

مدیر کل ورزش و جوانان کردستان عنوان کرد: این المپیاد همگانی طبق آئین نامه ارسالی از سوی وزارت ورزش و جوانان با اعتیارات مشخص در استان ها به صورت باشکوه برگزار می شود.

اهداف برگزاری المپیاد

جولائی ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین مردم و خانواده ها و استعدادیابی را از مهمترین هدف این المپیاد اعلام کرد و گفت: با برگزاری جلسات هماهنگی با ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها نسبت به انجام المپیاد همگانی در استان کردستان تأکید شده است.

المپیاد ورزش های همگانی

وی در پایان گفت، نهادینه‌کردن فرهنگ ورزش های همگانی و توسعه و گسترش ورزش‌های همگانی به صورت عمومی از اهداف مهم نخستین المپیاد  ورزش های همگانی می باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج