فرماندار کرمانشاه بابیان اینکه دهه فجر امسال 260 طرح و پروژه در بخش‌های مختلف در حوزه شهرستان کرمانشاه به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: با انجام طرح‌های دهه فجر امسال 220 فرصت شغلی در کرمانشاه بااعتبار 99 میلیارد تومان ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر ضمن تأکید بر ایجاد فرصت شغلی در کرمانشاه، ابراز داشت: طرح‌ها و پروژه‌های افتتاحی دهه فجر کرمانشاه امسال شامل طرح‌های کشاورزی، صنعتی، خدماتی و.... و با رویکرد توسعه فرصت شغلی در کرمانشاه برنامه‌ریزی و اجرایی می‌شود.

وی در ادامه توسعه فرش رجال، احداث سالن‌های ورزشی، طرح‌های آبیاری تحت‌فشار، طرح‌های بسته‌بندی صنعتی، اتمام گازرسانی به 43 روستای حوزه شهرستان کرمانشاه و... ازجمله پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال در شهرستان کرمانشاه عنوان کرد و افزود: درزمینهٔ ایجاد فرصت شغلی در کرمانشاه و به‌خصوص در حوزه روستایی، 176 میلیارد تومان برای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی کرمانشاه در مرحله اول اختصاص‌یافته است.

فرماندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: 30 درصد این تسهیلات ویژه روستایی که با نرخ سود شش درصد در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت، به شهرستان کرمانشاه اختصاص دارد.

فرماندار کرمانشاه سپس سهم استان از تسهیلات اشتغال فراگیر را 357 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: به این تسهیلات یارانه دو تا هشت‌درصدی تعلق می‌گیرد و باید برای جذب کامل آن نیز برنامه‌ریزی شود.

رنجبر بابیان اینکه تاکنون 52 طرح بااعتبار موردنیاز 61 میلیارد تومان و فرصت اشتغال‌زایی 730 نفر برای دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در استان کرمانشاه پیش پذیرش‌شده‌اند، افزود: تاکنون 28 مورد از طرح‌های فرصت شغلی در کرمانشاه بااعتبار موردنیاز بیش از 35 میلیارد تومان و فرصت اشتغال‌زایی بالغ‌بر 400 نفر در کمیته شورای اشتغال شهرستان کرمانشاه مصوب شده‌اند.

ایجاد اشتغال در کرمانشاه

مسئولین کرمانشاه توان خود را برای جذب سهم‌های کمتر برخوردار به کار ببندند

رنجبر تأکید کرد: مسئولین شهرستان کرمانشاه علاوه برجذب کامل اعتبارات تخصیص‌یافته به این شهرستان باید برای جذب سهم جذب نشده سایر بخش‌ها نیز برنامه‌ریزی کنند.

فرماندار کرمانشاه بابیان اینکه انقلاب اسلامی امروز بیشتر از هر زمان دیگری به روحیه وحدت و خدمت صادقانه نیاز دارد، گفت: امروز مسئولان باید با خدمتگزاری صادقانه دین خود را به انقلاب و نظام ادا کنند.

رنجبر فلسفه اصلی انقلاب اسلامی را خدمتگزاری به مردم عنوان کرد و افزود: مسئولان باید با فراهم کردن شرایط برای حل مشکلات مردم آن‌ها را نسبت به‌نظام خوش‌بین کنند.

رنجبر با تأکید اهمیت تلاش مسئولان برای حل مشکل اشتغال و ایجاد فرصت شغلی در کرمانشاه، اظهار کرد: هر اقدامی که از سوی مسئولین برای رفع معضل اشتغال کرمانشاه انجام شود، می‌تواند نقش مهمی در افزایش اعتماد و رضایت عمومی داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج