رئیس اتاق اصناف گچساران گفت: به علت رکود حاکم بر بازار در سال جاری پروانه ۵۰۰ واحد صنفی به درخواست صاحبان واحدها در دوگنبدان باطل شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از گچساران، سید ناصر حسینی در نشست تنظیم بازار گچساران افزود: به علت رکود حاکم بر بازار در سال جاری پروانه ۵۰۰ واحد صنفی به درخواست صاحبان واحدها باطل و این واحدهای صنفی اقدام به جمع آوری محل کسب خود کردند.

وی اظهارکرد: رکود حاکم بر بازار ناشی از بی پولی مردم و وضعیت بد اقتصادی در این شهرستان است

رئیس اتاق اصناف گچساران خاطرنشان کرد: ۴۰۰۰ واحد صنفی به صورت مجاز و پروانه دار و ۱۰۰ واحد صنفی فاقد پروانه کسب در این شهرستان فعالیت دارند.

حسینی تصریح کرد: در سالجاری ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در این شهرستان مورد بازرسی قرار گرفت که ۴۰۶ واحد صنفی متخلف در این زمینه شناسایی شدند.

وی عنوان کرد: در سالجاری ۳۶۵ مورد گزارش مردمی از تخلفات اصناف این شهرستان از طریق مراجعه حضوری و ثبت در سامانه ۱۲۴ به این اداره رسید که تمام آن‌ها در کمتر از ۲۴ ساعت بازرسی شد.

رئیس اتاق اصناف گچساران افزود: بیشترین تخلف اصناف گچساران نداشتن پروانه کسب، گران فروشی و درج نشدن قیمت بر روی کالا بوده است.

حسینی بیان کرد: اتحادیه‌ها طبق قانون به واحدهای فاقد پروانه کسب اخطار داده و مهلتی را برای دریافت مجوز به واحدهای صنفی می‌دهند که در صورت بی توجهی متصدیان، محل کسب آن‌ها پلمپ می‌شود.

وی اظهارکرد: راه اندازی کسب و کار در حوزه اصناف به دریافت مجوز یا همان پروانه کسب نیاز دارد.

رئیس اتاق اصناف گچساران اضافه کرد: کسانی که بدون پروانه کسب مشغول به فعالیت‌های اقتصادی هستند برای اتاق اصناف و دولت مشکلات عدیده ای را به وجود آورده و مردم را نیز درگیر این مشکلات می‌کنند.

همچنین عبدالرحیم رحیمی، فرماندار شهرستان گچساران افزود: درست است که مسئولین در خدمات دهی به مردم تلاش می‌کنند اما در واقع این خدمات از برکات وجود نظام ارزشمند جمهوری اسلامی ایران است.

وی بیان کرد: در مدت چهل سال نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمات بشماری را به ملت ایران ارائه کرده است.

فرماندار گچساران تصریح کرد: در خیلی از شرایط و برهه‌های زمانی مدیریت کردن از اعتبار و پول مهم‌تر است و باید با برنامه ریزی علاوه بر آگاه نمودن مردم از خدمات نظام آن‌ها را امیدوار کرد.

رحیمی عنوان کرد: نظارت بر اصناف مختلف این شهرستان با توجه به فرا رسیدن روزهای پایان سال، تشدید و با متخلفین برخورد جدی خواهد شد.

وی ادامه داد: تمهیدات لازم برای برخورد با متخلفین و نظارت بر بازار شهرستان گچساران اندیشیده شده است.

فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: طرح نظارتی و بازرسی ویژه توسط اداره صنعت معدن و تجارت و اتاق اصناف باید اجرا و با متخلفین برخورد شود.

رحیمی اضافه کرد: تاکنون برای حمایت از اصناف این شهرستان اقداماتی مناسبی انجام شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج