سرپرست فرمانداری بویراحمد گفت: طبق مصوبات گذشته اسکان در آبشار یاسوج برای ایام نوروز ممنوع شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، سرپرست فرمانداری بویراحمد اظهار داشت:اسکان در آبشار یاسوج ممنوع شد.

امروز جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان بویراحمد به ریاست سرپرست فرمانداری بویراحمد در محل فرمانداری برگزار شد.

شاهرخ کناری در این جلسه بابیان اینکه شهرستان بویراحمد مقصد گردشگری جنوب کشور محسوب می‌شود، گفت: عمده مصوبات ستاد خدمات سفر استان مربوط به شهرستان بویراحمد است.

کناری گفت: خدمات سفر مربوط به ایام تابستان یا تعطیلات نوروز نیست و در طول سال همواره شهرستان بویراحمد میزبان مسافران و گردشگران بوده است.

رئیس ستاد خدمات سفر بویراحمد هدف از برگزاری این جلسه را معرفی اعضا و ارکان ستاد مرکزی هماهنگی، همچنین تبیین شرح وظایف کمیته‌های تخصصی تابعه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان و بررسی مسائل و مشکلات سنوات گذشته عنوان کرد.

کناری با اشاره به کمیته‌های ستاد خدمات سفر استانی گفت: کمیته‌های ده‌گانه شامل کمیته خدمات حمل‌ونقل، کمیته خدمات امداد و نجات، کمیته انتظامی، امنیتی و ترافیک شهری، کمیته هماهنگی امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، کمیته برنامه‌ریزی و آمار، کمیته خدمات اسکان و رفاه، کمیته نظارت و تنظیم بازار، کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، کمیته خدمات بهداشتی، سلامت و محیط‌زیست، کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات، امور فرهنگی و فضای مجازی در سطح شهرستان بویراحمد نیز تشکیل شد.

وی تصریح کرد: ادارات و روسای کمیته‌ها آمادگی لازم را جهت هماهنگی و انسجام در ارائهٔ خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران داشته باشند.

فرماندار بویراحمد گفت: نشست گذشته خدمات سفر افزون بر ۸۰ مصوبه داشت که برخی از مصوبات عملی شدند و برخی دیگر ازجمله تأمین روشنایی پارک اسکان یاسوج، تکمیل جاده هتل آزادی، ساماندهی وانت‌بارهای میوه‌فروش و پاک‌سازی مناطق گردشگری از زباله انجام نگرفته است.

سرپرست فرمانداری بویراحمد بیان کرد: بسیاری از مکان‌های گردشگری در محاصره زباله‌ها قرار دارند که شهرداری یاسوج نسبت به جمع‌آوری و ساماندهی زباله در مکان‌های گردشگری و همچنین منطقه دوپشته دشت روم اقدام کند.

وی در ادامه به عمده مشکلات در شهر یاسوج اشاره کرد و با انتقاد از سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: عمده مشکل در شهر یاسوج کیفیت نان است و فعلاً فقط از صنعت و معدن خواهش می‌کنیم که به این مورد رسیدگی کند هرچند که در نشست حضور ندارند.

این مسئول بابیان اینکه از ۲۰ اسفند هرگونه حفاری در شهرستان بویراحمد ممنوع است، گفت: دستگاه‌ها تا قبل از این تاریخ پروژه‌های خود را انجام دهند.

کناری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تسهیلات روستایی و عشایری تا سقف دو میلیارد تومان با بهره ۶ درصدی به استان اختصاص داده‌شده اما اعتبارات اشتغال و گردشگری در روستاها مورد استقبال مردم قرار نگرفته است.

سرپرست فرمانداری بویراحمد تصریح کرد: با توجه به مصوبات گذشته اسکان در آبشار یاسوج برای ایام نوروز ممنوع است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج