استاندارفارس با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران مربوط به هیچ طیف و جناح سیاسی خاصی نیست و متعلق به آحاد ملت ایران است تأکید کرد: به همین دلیل موفقیت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران نیز برای آحاد مردم لازم و ضروری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، اسماعیل تبادار در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن ایام دهه مبارک فجر برگزار شده بود، وحدت را باعث پیروزی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: باید با حفظ این وحدت بین آحاد مردم، بنیان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران روزبه‌روز بیشتر و مستحکم‌تر شود.

وی با بیان اینکه امروز وظیفه بزرگی بر دوش همه ما چگونگی انتقال انقلاب به نسل جوان است و اینکه رهاوردهای ما در این سالها چه بوده است؛ خاطرنشان ساخت: دهه فجر به تنهایی نمی‌تواند بیانگر بزرگی و تأثیر انقلاب اسلامی باشد و در این راستا اصحاب رسانه نیز باید برای ارائه فرهنگ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، به نسل آینده وارد عرصه شوند.

تبادار در ادامه سخنان خود به تشریح برنامه‌های این ایام پرداخت و افزود: در این ایام عملیات اجرایی ‌۱۵۷۸ پروژه عمرانی و طرح‌های اقتصادی با ارزش ۲ هزار و ۵۲۴ میلیارد تومان در سطح استان یا آغاز می‌شود و یا به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ضمن بیان اینکه اولویت ما در استان فارس پرداختن به زیرساخت‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است تأکید کرد: ما باید زیرساخت‌های اصلی برای بهره‌وری این ظرفیت‌ها و یا به فعل درآوردن آن ها را داشته باشیم.

استاندار فارس با اظهار اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها، حمل و نقل جاده‌ای است و استان فارس هنوز در حمل و نقل جاده‌ای جزء پرتلفات‌ترین استان‌ها در کشور است، ادامه داد: کارهایی را برای رفع این مشکل آغاز کردهایم اما این‌ها فقط مربوط به زیرساخت‌ها نیست و بحث‌های دیگری هم وجود دارد.

تبادار افزود: آزاد راه شیراز به اصفهان از جمله اولویت‌ها است که در ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۳ درصد پیشرفت داشت اما امروز ۷۰ درصد پیشرفت دارد که امیدوارم در سال آینده شاهد افتتاح آن باشیم.

به گفته وی در حمل و نقل هوایی وضعیت بد نیست و سومین فرودگاه کشور در شیراز است که سالن بین‌المللی آن نیز در حال توسعه است.

نمانده عالی دولت دوازدهم در استان فارس در ادامه، حمل و نقل ریلی را از دیگر زیرساخت‌های مهم توسعه فارس دانست و گفت: در این زمینه خط ریلی شیراز- اصفهان- تهران و مشهد در حال فعالیت است اما به این نکته باید توجه شود که خط ریلی زمانی موفق است که به بنادر و مراکز بار وصل شود.

تبادار به تلاش‌هایش در حوزه اقتصاد و بهبود شاخص‌های فضای کسب و کار اشاره کرد و گفت: رتبه فارس در شاخص فضای کسب در سطح کشور از رتبه ۴ در سال ۹۵ به رتبه نخست در سال ۹۶ رسید و همچنین در این خصوص کاهش نرخ بیکاری از ۱۶,۸ به ۱۱.۴ درصد که یک درصد کمتر از متوسط کشور است تحقق یافت که البته قطعاً این نرخ بیکاری برای استان فارس نرخ بالایی است و این آمارها نباید ما را غافل کند بلکه باید همه این زیرساخت‌هایی که اشاره شد و فرصت‌هایی که ایجاد شده را برای رسیدن به اهداف والای انقلاب مضاعف کنیم.

وی دغدغه اصلی استان را بحران آب دانست و تصریح کرد: برای عبور از این بحران، کارگروه‌های مختلف تشکیل شده و برنامه‌ریزی  هایی اتفاق افتاده و در گام اول یکی از دستوراتی که برای مقابله با بحران آب و حل مشکلات بخش کشاورزی صادر شده است؛ تکمیل سدهای هایقر، نرگسی و کوار است و در کنار آن؛ اجرای طرح‌های آبخیزداری را مدنظر قرارد دادیم.

استاندار فارس با اعلام اختصاص ۱۰ درصد اعتبارات فارس به حوزه فرهنگ گفت: اعتبارات حوزه فرهنگ و زیر فصل‌های آن در سال جاری از محل منابع مختلف در سطح استان، ۱۲۵ میلیارد تومان بوده است.

تبادار ادامه داد: علاوه بر طرح توسعه ۵۷ هکتاری حرم مطهر شاهچراغ(ع) که در دستور کار است، ما طرح جامعی را برای بافت قدیم داریم که در آن ساختمان‌هایی که ارزش فرهنگی و تاریخی دارد را حفظ کرده و مابقی را پاکسازی خواهیم کرد تا فضای اطراف حرم بهتر شده و از این وضعیت نابسامان نجات پیدا کند.

نماینده عالی دولت در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: انقلاب اسلامی ایران با وحدت کلمه در کنار رهبری برجسته و بی نظیر امام راحل به ظهور رسیده است بنابراین برگزاری مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب نیز باید بر اساس تقویت وحدت در میان آحاد مردم جامعه باشد.

وی با بیان اینکه انقلاب و نظام اسلامی متعلق به هیچ جناح و گروه سیاسی نبوده است، این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران را وامدار خدا، رهبری و مردم دانست و تأکید کرد که اولین اولویت برای استمرار این نظام، حفظ و تقویت وحدت در همه‌ی ابعاد و سطوح می باشد.

 استاندار فارس افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران در بحران ها و گرفتاری های متعددی از جمله جنگ 8 ساله و تحریم های طولانی توانسته است خدمات بی شماری را به مردم ارائه دهد که این موضوع  نشان دهنده اهمیت استقلال در جهان بینی انقلاب اسلامی است.

نماینده عالی دولت در فارس در ادامه تأکید کرد: البته هر زمان که به مصلحت مردم، نظام، اسلام و منافع ملی باشد؛ رویکرد حکیمانه و عالمانه جمهوری اسلامی ایران همواره بر اساس تعامل مثبت با جهان تعریف شده است.

تبادار همچنین تصریح کرد: مردم صاحبان اصلی انقلاب و نظام هستند و جمهوری اسلامی ایران نیز همه بحران ها را نیز تاکنون به پشتوانه مردم پشت سر گذاشته است.

وی ایجاد نشاط و امیدواری و پرهیز از ترویج بذر ناامیدی در جامعه را مهمترین وظیفه مسئولان و دست اندرکاران و همچنین اصحاب رسانه دانست و با بیان اینکه خبرنگاران و رسانه ها دیده بان افکار عمومی هستند، افزود: رسانه ها به عنوان بازوان توانمند مدیریتی در استان باید در انتقال مشکلات و انتقادات مردم به مسئولان و همچنین خبر رسانی درباره خدمات نظام به مردم کوشا باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج