مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از اطفای حریق کارگاه تولید کفش واقع در محله سودان خیابان زینبیه اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محمد شریعتی  گفت: دیروز یک مورد حریق کارگاه تولید کفش واقع در خیابان زینبیه محله سودان به سامانه 125 اعلام شد که بلافاصله ستاد فرماندهی اکیپ ایستگاه های شماره 7 و 19 را به محل حادثه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه وسعت این کارگاه در حدود ۲۰۰ مترمربع بود، خاطرنشان کرد: پس از اعلام حریق به سامانه ۱۲۵، اکیپ عملیاتی کمتر از چهار دقیقه در محل حضور یافته و در کمترین زمان ممکن حریق را مهار و اطفا کردند.

حریق کارگاه تولیدی

شریعتی گفت: کارگاه فوق یک حمام قدیمی در محله سودان خیابان زینبیه بود که با تغییر کاربری بدون رعایت موارد ایمنی مرتبط به کارگاه تولید کفش تبدیل وشروع به فعالیت کرده بود.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اصفهان گفت: به دلیل وجود مواد قابل اشتعال ازجمله تینر، بنزین، چرم و هم‌چنین وجود پنج سیلندر کپسول گاز ۱۱ کیلویی در کارگاه و همچنین هم‌جواری با منازل مسکونی می‌توانست خسارات جبران‌ناپذیری برای منازل مجاور و خود کارگاه به همراه داشته باشد که خوشبختانه با حضور به‌موقع و عکس‌العمل سریع آتش‌نشانان از بروز چنین حادثه‌ای جلوگیری به عمل آمد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اصفهان از در دست بررسی بودن علت حادثه و میزان دقیق خسارت مالی خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج