شهردار قم بر لزوم تشکیل کمیته مشترک بین شهرداری و سازمان میراث فرهنگی برای اصلاح محدوده بافت تاریخی شهر قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، دکتر سقائیان‌نژاد در سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه تعامل‌های خوبی بین شهرداری و میراث فرهنگی وجود دارد اظهار کرد: قم راه دیگری ندارد که با وحدت کلمه جلو رود؛ در هیچ جای کشور محدوده مصوب بافت تاریخی در کلان‌شهرها نبوده که میراث فرهنگی بافت تاریخی مشخص کرده است.

وی با اشاره به اشکالات محدوده مصوب بافت تاریخی شهر قم بیان کرد: ما شهر تاریخی مهم‌تر از اصفهان نداریم در این شهر پهنه‌ای کار نشده و لکه‌ای کار شده پس چطور در قم اینطور شده که پهنه‌ 300 هکتاری باید بلوکه شده و محدودیت برای مردم ایجاد شود.

بافت فرسوده

میراث فرهنگی باید با مردم همراه باشد

شهردار قم با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی باید با مردم همراه باشد گفت: اگر مردم حامی طرح‌های بافت تاریخی نباشند این طرح از بین می‌رود و امکان اجرایی نخواهد داشت.

وی بیان کرد: ما در حوزه صنایع دستی و حوزه‌های دیگر کلی کار داریم و امروز مردم نگران هستند که در آینده محل زندگی آن‌ها با مشکل مواجه شود.

سقائیان‌نژاد اذعان کرد: امیدواریم دقت بیشتری صورت گرفته و بررسی شده و قبل از تصویب بافت تاریخی شهر در کمیسیون ماده پنج، کمیته مشترک تشکیل شده تا راه تسهیل شرایط مردم تا برطرف شدن موانع را بررسی کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج