معاون فرماندار شادگان گفت: از ۲۱ هزار و۸۰۰ هکتار اراضی حوزه جراحی شادگان ۶۰ درصد بر اثر بی آبی و خشکسالی بدون آبیاری رها شدند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، نعمت اله آلبوغبیش پیش از ظهر امروز در جلسه شورای کشاورزی شهرستان شادگان  با ارائه گزارشی از وضعیت خشکسالی و مزارع کشاورزی شهرستان اظهار کرد: از ۲۱ هزار و ۸۰۰ هکتار اراضی کشت شده در حوزه جراحی شادگان ۶۰ درصد مزارع گندم، جو و کلزا بدون آبیاری رها شدند.

وی  تصریح کرد: در سال زراعی جاری در دو حوزه کارون و جراحی در این شهرستان ۲۶ هزار و ۵۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت رفته که از این مقدار ۲۱هزار و ۸۰۰ هکتار در حوزه جراحی شامل ۱۸ هزار هکتار گندم، سه هزار و ۵۰۰ هکتار جو و ۳۰۰ هکتار کلزا و در حوزه کارون چهار هزار و ۷۵۰ هکتار شامل سه هزار و ۲۰۰ هکتار گندم یک هزار و ۲۰۰ هکتار جو و ۳۵۰ هکتار کلزا کشت شده است.

معاون فرماندار شادگان با اشاره به اینکه مزارع کشت شده در شادگان تحت حمایت بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد در صورت رسیدن آب رها سازی شده از سد مارون در هفته جاری، بتوانیم ۴۰ درصد مزارع باقیمانده سبز شادگان که حدود ۹ هزار هکتار است را آبیاری کنیم.

آلبوغبیش در پایان گفت: با دستور مستقیم  استاندار در جلسه مدیریت بحران آب هفته گذشته،  فرمانداران شهرستان های بالادست مکلف شدند با تشکیل اکیپ های ویژه همکاری همه جانبه در راستای رساندن آب به مزارع شادگان را در اولویت کاری خود قرار دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج