مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان با اشاره به اینکه پرداخت حق موقوفه و رقبه توسط مستاجرین یک واجب مهم است گفت: اجاره موقوفات باید واقعی و به نرخ روز باشد تا حقوق وقف رعایت شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام والمسلمین علیزاده، اظهارکرد: ما به دنبال اجرای صحیح نیت واقفین خیراندیش هستیم و بر اساس قانون و احکام شرعی باید در همه زمان‌ها اجاره موقوفات به نرخ عادله روز باشد که برای رسیدن به این مهم از تمام ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گیلان با اشاره به اینکه پرداخت حق موقوفه و رقبه توسط مستاجرین یک واجب مهم است بیان داشت: چون پرداخت مال الاجاره موقوفات و رقبات ارتباط مستقیم با اجرای نیت واقف دارد چناچه اگر مستاجری اقدام به این کار ننماید، آن مکان غصبی و درآمدش از موقوفه نیز اشکال دارد.

وقف

پرداخت منظم مال الاجاره ها موجب خدمات بیشتری به نیازمندان است

علیزاده کرد: مستاجرین موقوفات و رقبات استان گیلان به خوبی به این مسائل آگاه هستند که این پرداخت منظم و به موقع مال الاجاره ها موجب خواهد شد که اوقاف و امورخیریه کمک و خدمات بالاتری برای طیف بیشتری از نیازمندان و یتیمان که همواره مورد تاکید دین و اهل بیت(ع) نیز هستند، انجام دهد.

وی افزود: با اجرای نیات دو موقوفه بانو امینی لشت نشاء و مژدهی رشت، مستاجرین موقوفات و رقبات دیدند که این سختگیری در وصول مال الاجاره ها در کجاها و برای چه کسانی هزینه می گردد، که قطعا اگر حق و حقوق موقوفه به موقع توسط مستاجرین پرداخت گردد، هم ثواب اخروی و هم دنیوی در پی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج